V ankete Atlét roka bodovali absolventi nitrianskej UKF

Spomínaná anketa oceňuje najlepších atlétov a trénerov za aktuálny rok. Ocenená bola okrem absolventov aj študentka UKF.

Bývalí absolventi a študentka UKF (zľava) Peter Žňava, Emma Zapletalová, Matej Tóth a Martin Illéš
archív M. I. (zdroj: ukf.sk)

V hlavnej kategórii roka získal prvenstvo Matej Tóth, absolvent žurnalistiky na UKF. „Olympijský víťaz z Ria de Janeira z roku 2016 a majster sveta z Pekingu (2015) získal ocenenie Atlét roka už siedmykrát,“ zdôraznila Univerzita Konštantína Filozofa.

Ak sledujete úspechy nitrianskych atlétov, zrejme chápete aj úspech športovkyne Emy Zapletalovej.

Študentka telesnej výchovy a ruského jazyka a kultúry na UKF sa stala víťazom kategórie Prekvapenie roka a v kategórii dospelých sa umiestnila na 3. mieste. „Ja som za toto umiestnenie veľmi rada, pretože som vlastne tento rok bola prvýkrát medzi dospelými a hneď som sa umiestnila na celkom vysokom mieste,“ prezradila počas tlačovej besedy Emma. Hovorí, že v Nitre má všetky podmienky, ktoré momentálne potrebuje, začiatkom januára však vyráža na sútredenie.

Najlepší tréner je tiež spod Zobora.

Ide o ďalšieho absolventa UKF, dnes trénera Emy Zapletalovej Petra Žňavu. „Ja som bol motivovaný dostatočne už aj predtým, ako som túto anketu vyhral, ale, samozrejme, ma to potešilo a motivovaný ostávam rovnako,“ dodal top tréner v kategórii dospelých.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password