Uzávierka odložená kvôli žiadosti strategického investora

Dopravné obmedzenia od križovatky Prvosienkova po okružnú križovatku Dolné hony sa odkladajú do jari.

Obojstranná uzávierka cesty I/64, o ktorej sme vás informovali v našom článku, sa odložila. Uzávierka sa mala pôvodne začať už koncom septembra a naplánovaná bola do Vianoc. Z dôvodu investičnej zmluvy uzatvorenej medzi Slovenskou republikou a strategickým investorom Jaguár Land Rover sa však uzávierka posúva.

„JLR  požiadal  o zrušenie vydaného povolenia úplnej uzávierky a žiadosť zdôvodnil zahájením výroby v druhej pracovnej zmene, ktorej spustenie bolo v rovnakom termíne ako úplná uzávierka. JLR mal obavy, že nie je garantovaná dostatočná plynulosť a bezpečnosť cestnej dopravy, aby neohrozila prevádzku strategického parku,“ vyjadrila sa Margita Fraňová z odboru cestnej dopravy a pozemných komunikácií z Okresného úradu Nitra.

Obmedzenie dopravy sa má uskutočniť z dôvodu výstavby súčastí cestnej infraštruktúry pre Strategický park Nitra. Podľa informácií z Okresného úradu je nový predpokladaný termín úplnej uzávierky v budúcom roku po ukončení zimnej údržby ciest.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady? Kontaktujte ma na mailovej adrese: daniel.micik@nitrianskyhlasnik.sk :-)

Televízia Nitrička

Forgot Password