Úspešný zásah nitrianskej polície

Muž skončil so záhradničením. Plány mu prekazili kriminalisti, ktorým sa podarilo zaistiť viac ako 3,5 kg dopestovanej marihuany.

Príslušníci polície si na konto pripísali ďalší úspešný zásah proti organizovanej skupine zaoberajúcej sa pestovaním a predajom marihuany. Na svojej stránke Polícia SR – Nitriansky kraj informujú, že prišlo k zadržaniu 37 ročného muža z Vlčian, ktorý sa tejto trestnej činnosti venoval. Muž osobne získaval semienka, dohliadal na celý proces pestovania a svojim kumpánom dával pokyny na vypestovanie čo najlepších a najkvalitnejšie spracovaných rastlín.

zdroj: FB Polícia SR – Nitriansky kraj

Počas prvej domovej prehliadky policajti zaistili viac ako 2039 g rastlinného materiálu, čo zodpovedá 3700 jednorázovým dávkam drogy. Pri druhej to bolo 1602 g zodpovedajúcich minimálne 2940 jednorázovým dávkam. Zaistených bolo aj 31 čerstvých rastlín s koreňovým systémom vysokých až 120 cm, igelitové vrecká so sušenou rastlinnou látkou, zbrane, mobilné telefóny, tablety a plastové striekačky.

zdroj: FB Polícia SR – Nitriansky kraj

Vyšetrovateľ Policajného zboru zadržal štyri podozrivé osoby, ktoré obvinil z drogovej trestnej činnosti. Traja z obvinených sú už za mrežami. Za drogovú trestnú činnosť im hrozí podľa Trestného zákona trest odňatia slobody na 10 až 15 rokov.

zdroj: FB Polícia SR – Nitriansky kraj

Som šéfredaktorkou Nitrianskeho hlásnika, ktorý tvorí tím mladých ľudí zaujímajúcich sa o aktuálne dianie a mapujúcich novinky z Nitry a okolia. Sme súčasťou televízie Nitrička, vďaka ktorej podchytávame dianie nielen prostredníctvom online sveta, ale témy ďalej rozvíjame aj v rámci nášho vysielania. Ak máte požiadavku na reportáž, sťažnosti, tipy alebo námety, neváhajte ma kontaktovať na adrese miriama.polakova@nitrianskyhlasnik.sk alebo na telefónnom čísle 0915/595 261

Televízia Nitrička

Forgot Password