Úspech nitrianskeho Nového divadla: Inscenácia Zlodejka kníh priniesla dve nominácie na divadelné ocenenie Dosky

Známa anketa v oblasti divadelníctva sa vracia po dvoch pandemických rokoch.

zdroj foto: novedivadlo.sk

Cena Dosky sa od založenia v roku 1996 stala na Slovensku jedným z najznámejších oceňovaní v oblasti divadelníctva. Uplynulé dva pandemické roky nebola anketa Dosky vyhlásená. „Je to určite škoda pre takmer 25-ročnú tradíciu tohto podujatia, ktoré prispelo svojim dielom k propagácii kvalitných divadelných výkonov na Slovensku,“ uvádzajú iniciátori.

Po prestávke sa anketa vracia a nitrianskemu Novému divadlu prináša dve nominácie.

Iniciátori anketu na začiatku júla oslovili vyše stovku kritikov, aby poslali svoje hlasy za výkony, ktoré mali či prípadne ešte budú mať premiéru od augusta 2021 do konca júla 2022. Z nitrianskych divadiel sa do nominácií dostala inscenácia Nového divadla Zlodejka kníh.

Zlodejka kníh je nominovaná v kategórii najlepšia inscenácia sezóny a najlepší ženský herecký výkon, ktorý predviedla Ľubomíra Dušaničová za postavu Smrti.

„Príbeh o tom, prečo sa 10-ročné dievča stane zlodejkou kníh a tým aj úhlavným nepriateľom tretej ríše,“ približuje Nové divadlo inscenáciu, ktorá vznikla na motív knižného bestselleru Marka Zusaka.

Novému divadlo sa od svojho vzniku v roku 2016 už podarilo za inscenáciu Kúpalisko získať cenu Zlatého gunára v oblasti divadla a kabaretu aj spomínanú cenu Dosky, ktorá bola udelená herečke Lucii Korenej za najlepší ženský herecký výkon.

Televízia Nitrička

Forgot Password