Uplynie päť rokov od vraždy Jána Kuciaka. Spomínať na neho budú aj na katedre žurnalistiky

Slovenského investigatívneho novinára, absolventa a externého pedagóga na nitrianskej žurnalistike zavraždili vo februári 2018.

Prácu a odkaz Jána Kuciaka si na Filozofickej fakulte Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre (UKF) pripomenú 21. februára od 8.30 hod. v priestoroch Študentského centra na B. Slančíkovej 1.

O tom, aký bol Ján Kuciak, porozprávajú jeho kolegovia – novinári či kolegovia z akademického prostredia, ale aj spolužiaci a bývalí študenti.

„Besedu budú viesť pracovníci katedry, hosťami budú jeho bývalí spolužiaci, študenti (ktorých učil), pedagógovia, kolegovia z Aktualít, ľudia z Investigatívneho centra Jána Kuciaka, a iní, ktorí ho osobne poznali a spolupracovali s ním,“ priblížila vedúca Katedry žurnalistiky a nových médií UKF Andrea Chlebcová Hečková.

Na spomienkovú besedu Nezabudneme… nadviaže počas letného semestra cyklus workshopov a besied venovaných pamiatke Janka Kuciaka. Prvá beseda sa bude konať už 22. februára.

„Nakoľko si Janko (rovnako ako jeho kolegovia, ktorí vystúpia na besede) uvedomoval význam svojej práce investigatívneho žurnalistu a význam médií pre demokraciu a spoločnosť, dúfam, že si študenti z nej odnesú kúsok zo spomienok na neho, a tým aj kúsok z jeho osobnosti,“ uviedla Chlebcová Hečková.

V prípade, že pripravujete podujatie alebo máte iné zaujímavé informácie, tipy či postrehy, môžete ma kontaktovať na jana.krajcovicova@nitrianskyhlasnik.sk.

Televízia Nitrička

Forgot Password