Univerzitný most v obmedzení na takmer štyri mesiace

Po skončení Agrokomplexu čaká Nitru dlho obávaná uzávierka Univerzitného mosta.

Rekonštrukcia Univerzitného mosta sa dostala do bodu, kedy začnú platiť najväčšie dopravné obmedzenia za dlhé roky. Už od stredy bude uzatvorená polovica mosta.

„Rekonštrukcia mosta prinesie masívne dopravné obmedzenia nielen v meste, ale aj v blízkom okolí. Obyvatelia aj návštevníci Nitry sa budú musieť vyzbrojiť mimoriadnou dávkou trpezlivosti a ohľaduplnosti,“ povedal Tomáš Holúbek, hovorca mesta Nitra.

Obmedzenia budú platiť od 28. augusta a potrvajú až do 20. decembra 2019.

„Počas výkonu prác na rekonštrukcii mosta bude premávka v centre mesta smerom von vedená vždy po jednej polovici mosta. Opačný smer, teda do centra mesta od Chrenovej, bude vedený po obchádzkovej trase pre osobné vozidlá po uliciach Slančíkovej, Wilsonovo nábrežie a Štúrovej,“ uviedla polícia na sociálnej sieti.

Takéto závažné obmedzenia premávky v centre mesta sa výrazným spôsobom prejavia aj na plynulosti cestnej premávky. Polícia a mestská radnica žiadajú občanov, aby v záujme zabezpečenia čo možno najplynulejšej premávky rešpektovali dopravné značenia a pokyny policajtov. Treba prejaviť veľké pochopenie ohľaduplnosť nad vzniknutou situáciou.

Univerzitný most v centre mesta je pre dopravu v Nitre kľúčový. Jeho rekonštrukcia sa dlhé roky odkladala z viacerých dôvodov. Jeho oprava je však už nevyhnutná a všetci obyvatelia Nitry sa musia obrniť dávkou trpezlivosti.

“Som presvedčený, že každý obyvateľ Nitry si uvedomuje dôležitosť tejto stavby a že dopravné obmedzenia ľudia prijmú s pochopením. Dobrou správou je, že nepríde k úplnej uzávierke, ale polovica mosta bude po celú dobu prác prejazdná,” povedal Marek Hattas, primátor mesta Nitra.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady? Kontaktujte ma na mailovej adrese: daniel.micik@nitrianskyhlasnik.sk :-)

Televízia Nitrička

Forgot Password