Ukrajinská komunita spolu s Nitranmi upratala mestský park a okolie

Odpadky tento raz neupratovali len domáci dobrovoľníci. Ukrajinská komunita sa akciou chcela poďakovať Slovákom za pomoc.

Aktívna skupina dobrovoľníkov sa v Nitre pravidelne podieľa na upratovaní verejných priestranstiev v meste. Združujú sa najmä prostredníctvom facebookovej skupiny Čistá Nitra a neformálnej iniciatvy Za zelenú Nitru. Tento raz sa spojli s rozširujúcou sa ukrajinskou komunitou.

„Dobrý deň! Sme skupina Ukrajincov, ktorí sa chcú poďakovať Slovensku za všetko, čo pre nás Slováci robíte,“ výzvu na sociálnej sieti pred niekoľkými dňami zverejnila Xenia Paustovkaja.

Cieľom výzvy bolo upratať odpadky na verejných priestranstvách v Mestskom parku na Sihoti a okolí. K iniciatíve ukrajinskej komunity sa pridali pravidelní dobrovoľníci a v nedeľu 10. apríla sa streli pred Parkom kultúry a oddychu.

„Ľudia z Ukrajiny sa dnes podujali na vyčistenie Nitry a zorganizovali vlastné upratovanie. Park a priľahlé lokality sú tak čistejšie o desiatky vriec odpadu. Ďakujeme,“ uviedla na Facebooku neformálna iniciatíva Za zelenú Nitru.

K dobrovoľníkom sa pridal aj súčasný primátor Nitry Marek Hattas. Na sociálnej sieti poďakoval združeniu Čistá Nitra. Zároveň poukázal, že touto akciou sa podarilo spojiť príjemné s užitočným: „Som presvedčený, že drvivá väčšina z nás pomáha našim východným susedom nezištne, o to úžasnejšie je vidieť, ako nesmierne si túto podporu vážia. Mám veľkú radosť, že dnes sa nám podarilo spojiť hneď dve úžasné veci, vzájomné spoznávanie sa a upratovanie nášho krásneho mesta„.

Vzhľadom na blížiace sa sviatky sa bude, podľa administrátora facebookovej skupiny Čistá Nitra Lukáša Satina, podobná akcia konať približne koncom apríla: „Presný dátum v tomto okamihu nie je stanovený, ale v najbližšom obdobi bude uvernejnené miesto a čas konania“.

foto: FB skupina Čistá Nitra

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password