Učitelia pečú zdravotníkom

Zdravotníci si sviatky neužijú v tak, ako väčšina z nás. Učitelia sa preto rozhodli, že im spríjemnia chvíle v službe. Napiekli im rôzne vianočné dobroty a priniesli ich rovno do nemocnice.

Učitelia z celého Slovenska pečú zdravotníkom. Chcú im aspoň takýmto spôsobom skrášliť Vianoce a prejaviť im úctu a solidaritu. „Potešiť, podporiť, povedať, že sme tu s nimi a držíme im palce a veľmi pekne im ďakujeme,“ povedala učiteľka Miriama Glovňová z odboru školstva MsÚ Nitra. „Každý piekol viac-menej sám a zapojila sa celá rodina,“ konštatovala Katarína Michalíková, učiteľka z Gymnázia Golianova 68.

Učitelia posledný týždeň pred prázdninami učili dištančne a piekli vo voľnom čase.

Nitrianski zdravotníci sú vyčerpaní. Služieb majú veľa a toto gesto ocenili. Solidárne gesto učiteľov prevzala koordinátorka tretej vlny pandémie, Jana Andrašovičová Burdová. Koláče rozdali prioritne zdravotníkom, ktorí pracujú na covid a infekčnom oddelení, na oddelenia s reprofilizované lôžkami, ale aj do MOM a vakcinačného centra. „Stále sa vidíte trápiť tých ľudí, každý deň. Už je to dosť náročné na tú psychiku,“ vyjadrila sa Andrašovičová Burdová.

Viac sa dozviete z nasledujúcej reportáže TV Nitrička https://tvnitricka.sk/ucitelia-pecu-zdravotnikom/

Televízia Nitrička

Forgot Password