Týždeň dobrovoľníctva začne už o pár dní, dobrovoľníci hláste sa

V ponuke je pomoc pri prácach a úpravách v exteriéri. Dobrovoľníci môžu pomôcť aj pri príprave Divadelnej Nitry.

September každoročne patrí aj týždňu dobrovoľníctva, ktorý sa tento rok bude konať od štvrtku 16. septembra do stredy 22. septembra. Dobrovoľníci sa už aktuálne môže prihlasovať na ponúknuté aktivity. „Každá aktivita má kapacitný limit z dôvodu, aby sme zabezpečili dostatok zmysluplnej práce pre všetkých účastníkov a účastníčky. Ak vás niektorá ponuka zaujme, kliknite na ´Chcem pomôcť´ a vyplňte základné údaje potrebné pre registráciu, t. j. váš email,“ uvádzajú organizátori Týždňa dobrovoľníctva.

Počas týždňa môžete pomôcť neziskovej organizácii Budúcnosť s úpravou exteriéru centra a roznášaním reklamných letákov. Ak vás viac láka kultúra, ako dobrovoľník sa môžete zapojiť aj do prípravu festivalu Divadelná Nitra. Pomôcť môžete tiež pri Cykloraňajkách, triedení vecí na dobročinný bazár Centra pre rodinu, balení materiálu pre klientov Združenia STORM. V ponuke je tiež pomoc pri podujatí Aj ja chcem, aby rodinu zostala spolu a môžete pomôcť s úpravou kvetinových záhonov nitrianskym zariadeniam sociálnych služieb. Okrem toho dobrovoľníci priložia ruku aj pri upratovaní areálu Zoborského kláštora, pri vyhľadávaní voľne pohodených injekčných striekačiek, či pri znovuzrodení MC Klokanček.

„Pri jednotlivých aktivitách vidíte, koľko ostáva ešte voľných miest na aktivitu a podľa toho sa môžete zapojiť sami alebo spolu s vašimi kamarátmi,“ informujú organizátori. Týždeň bude prebiehať s podporou Nitrianskeho centra dobrovoľníctva, mesta Nitra a Nadácie Slovenskej sporiteľne.

foto ilustračná: archív TV Nitrička

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password