Týždeň dobrovoľníctva sa tento rok koná v novom termíne. Prihlasovanie je otvorené

Dobrovoľníci sa už môžu prihlasovať na zverejnené aktivity.

foto ilustračná (zdroj: pixabay.com)

„Začnite leto dobrom“ je heslo aktuálneho ročníka Týždňa dobrovoľníctva, ktoré spoluorganizuje aj Nitrianske centrum dobrovoľníctva s Platformou dobrovoľníckych centier a organizácií. Zvyčajne jesenné podujatia sa tentokrát koná koncom júna.

Dobrovoľníci z Nitry a okolia sa môžu zapojiť od 23. do 29. júna 2023.

„Počas týchto dní sa budete môcť zapojiť do dobrovoľníckych činností, ktoré ponúkajú jednotlivé organizácie. Pomáhať môžete pri maľovaní plota a lavičiek, sprevádzaní seniorov, príprave hier pre deti, čistení okolia, prekladoch do angličtiny, vyrábaní darčekov, doprevádzaní kapiel či distribúcií potravinovej pomoci pre ľudí v núdzi a pri ďalších rozmanitých aktivitách,“ informuje NCD.

V Nitrianskom kraji sa prihlásilo 26 organizácií, ktoré majú v ponuke cez 30 dobrovoľníckych aktivít.

„Miestne organizácie vytvorili množstvo príležitostí, ako si vyskúšať dobrovoľnícku prácu, venovať svoj čas užitočnej pomoci v bezprostrednom okolí a spoznať samotné organizácie. Tešíme sa na akcie, ako napríklad DOBRO.trh, Beh za Hospic, skultúrnenie nitrianskeho Amfíku, čaká nás široká škála aktivít v exteriéri aj v interiéri a množstvo skvelých aktivít napríklad aj pre seniorov,“ uviedla Petra Veľká Hadžová, PR manažérka Nitrianskeho centra dobrovoľníctva.

Dobrovoľníci s aj bez skúseností sa môžu na jednotlivé aktivity prihlasovať cez webstránku centra.

Televízia Nitrička

Forgot Password