Týždeň dobrovoľníctva 2020 sa blíži. Pridajte sa

Regionálne centrum zverejnilo program aktuálneho ročníka.

K septembru už tradične patria dobrovoľnícke aktivity. Ak budete mať trochu čas nazvyš, skúste ho venovať tam, kde to potrebujú, alebo ho využite na zmysluplnú činnosť. Inšpirovať sa môžete programom, ktorý zverejnilo Nitrianske centrum dobrovoľníctva (NCD). Tento rok máte opäť na výber z viacerých možností.

Ako dobrovoľníci sa môžete prihlasovať do 15. septembra 2020. Týždeň dobrovoľníctva bude prebiehať od 16. do 22. septembra.

„Počas tohto týždňa si budete môcť vybrať z množstva dobrovoľníckych aktivít, v rámci ktorých budete môcť nezištne pomôcť jednotlivým organizáciám v Nitre. Veríme, že po uvoľnení vládnych opatrení z dôvodu pandémie bude Týždeň dobrovoľníctva prebiehať ako po minulé roky,“ uvádza NCD.

foto ilustračná (zdroj: pixabay.com)

Aktivít sa môžete zúčastniť ako jednotlivec, skupina, škola alebo firma, teambuilding tak môžete využiť aj na dobré skutky. Na tomto odkaze si pozriete podrobný program Nitrianskeho kraja, termíny, obsadenosť a náplň konkrétnej aktivity, ak vás niektorá zaujme, registrujte sa.

Môžete pôsobiť napríklad ako dobrovoľník na festivale Divadelná Nitra, na Zoborskom kláštore, pri komunitných a upratovacích činnostiach. Pomôcť môžete aj pri potravinovej zbierke, činnosti Červeného kríža a príprave Cykloraňajok.

Program Týždňa dobrovoľníctva v Nitre a okolí (zdroj: fb NCD)

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password