Týždeň dobrovoľníctva 2019

Týždeň od 16. do 22. septembra bude venovaný dobrým skutkom a pomoci druhým. Pomáhať sa bude fyzicky aj duševne.

Budúci týždeň bude nielen v Nitre, ale aj na celom Slovensku patriť dobrovoľníctvu. Od 16. do 22. septembra sa môže pomoci druhým zúčastniť každý, kto má čas a chuť. Zapojiť sa môžete ako jednotlivci, alebo ako skupina kamarátov či kolektív firmy alebo školy.

Organizácie alebo školy sa do Týždňa dobrovoľníctva mohli zapojiť s konkrétnou aktivitou počas letných mesiacov.

V súčasnosti sa finalizujú programy za jednotlivé kraje a prebieha prihlasovanie dobrovoľníkov. „V Nitre sa prihlásila dokopy 13 organizácií a zatiaľ 3 školy. Medzi najčastejšie dobroaktivity tohto roku patria exteriérové práce ako úprava prostredia, kosenie, maľovanie. Ale určite sa nájdu aj aktivity s klientmi v zariadení,“ vyjadrila sa Andrea Kosírová Hugáňová z Nitrianskeho centra dobrovoľníctva. Aktuálne informácie si potenciálni dobrovoľníci môže pozrieť na www.tyzdendobrovolnictva.sk alebo www.ncdnitra.sk.

Fotografie z minulého ročníka Týždňa dobrovoľníctva

Dobrovoľníci majú okrem úprav exteriéru na výber aj z aktivít ako sú spoločenské hry, rozhovory alebo umelecké dielničky s klientmi zariadenia sociálnych služieb. Tradične bude pomáhať aj zbierka Biela pastelka, ktorá podporuje a zlepšuje život nevidiacich ľudí. A pomáhať sa bude aj v kultúrnej oblasti, a to na príprave známeho nitrianskeho festivalu Divadelná Nitra.

Týždeň dobrovoľníctva je podporený aj Nitrianskou komunitnou nadáciou v grantovom kole Inovatívne s Foxconnom a Nadáciou Slovenská sporiteľňa. Ako prebiehal minulý rok Týždeň dobrovoľníctva si môžete pozrieť v reportáži TV Nitrička.

Program Týždňa dobrovoľníctva v Nitre (zdroj: ncdnitra.sk)

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password