Turistický vláčik sa čoskoro vráti do nitrianskych ulíc

Ďalšia sezóna turistického vláčika v Nitre začne už o pár dní.

Premávať bude po starej známej trase, ktorá začína na Svätoplukovom námestí, pokračuje cez pešiu zónu, Palárikovu ulicu, Ulica Fraňa Mojtu, Wilsonovo nábrežie, Parkové nábrežie až po prvú zastávku v Mestskom parku na Sihoti. Odtiaľ pokračuje cez Jesenského ulicu, Župné námestie, Pribinovo námestie s ďalšou zastávkou. Späť sa vracia cez Župné námestie, Farskú ulicu, Kupeckú ulicu a konči na Svätoplukovom námestí.

Prvá jazda pre verejnosť bude v stredu 1. júna o 12.00 hod. Z dôvodu Medzinárodného dňa detí sú už niektoré miesta rezervované.

Cestovný lístok na dvojvozňový vláčik s 36 sedadlami je platný pre jeden celý okruh v deň zakúpenia. „Na zastávkach Mestský park Sihoť a Nitriansky hrad môže cestujúci prerušiť jazdu a s platným cestovným lístkom pokračovať nasledujúcim spojom (ak nasleduje a ak je voľné miesto),“ uvádza informačný web turistického vláčika.

Na mestskom okruhu platí základné cestovné 2,00 € (pre cestujúcich vo veku 7 a viac rokov) a zľavnené cestovné 1,00 € (pre cestujúcich vo veku do 6 rokov a držiteľov preukazu ŤZP a ŤZP-S). Turistické informačné centrum na pešej zóne ponúka možnosť odložiť si tu kočík. Pri prvých ranných spojoch je možnosť rezervácie pre skupiny. Spoj, ktorý začína o 13. hodine, je skrátený a nezachádza na Pribinovo námestie.

foto: NH

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password