Turisti môžu hrad Hrušov spoznať aj prostredníctvom komentovanej prehliadky

Plánovaný víkendový program Ponitrianskeho múzea ponúkne turistiku aj nové vedomosti. Ruiny hradov v okolí Nitry patria k často navštevovaným miestam. Najbližšiu sobotu bude cieľom hrad Hrušov.

zdroj: TV Nitrička

„Organizujeme prednášku priamo na hrade s komentovanou prehliadkou hradu v spoločnosti manželov Blahových,“ informuje Ponitrianske múzeum.

Prednáška bude nadväzovať na výstavu Každodenný život na hrade Hrušov, ktorá aktuálna prebieha v múzejných priestoroch v Zlatých Moravciach. Partnerom podujatia je Katedra archeológie FF UKF v Nitre a Združenie na záchranu stredovekého architektonického dedičstva Nitrianskeho kraja – LEUSTACH.

Členovia Leustachu sa už niekoľko rokov starajú o zrúcaninu hradu, ktorý sa nachádza na kremencovom vrchu Skalka v katastrálnom území obce Hostie v okrese Zlaté Moravce.

O histórii hradu sa viac dozviete v Nitrianskych dejinách od TV Nitričky.

Záujemcovia sa stretnú pri autobusovej zastávke pod hradom Hrušov v sobotu 30. júla o 14.30 hod.

Múzeum dopĺňa, že príchod je individuálny. Využiť je možné napríklad prímestský autobus z autobusovej stanice v Zlatých Moravciach, ktorý odchádza o 14.15 hod. z nástupišťa č. 12.

„Na podujatie je VSTUP VOĽNÝ. Záujemcovia sa môžu nahlásiť v Múzeu v Zlatých Moravciach alebo telefonicky na tel. č. 0948 235 049,“ uvádza múzeum.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password