Tu nesmiete chýbať! Nitra počas víkendu privíta jeseň

Na jednom mieste sa bude piknikovať, na druhom oslavovať návrat do školy a na treťom nechýba dožinková veselica.

foto ilustračná (zdroj: pixabay.com)

Jesenný piknik uprostred sídliska

Sobota 5. septembra bude vo viacerých mestských častiach Nitry patriť rozlúčke s letom a privítaniu jesene. Deti (a iste aj rodičia) oslávia tiež návrat do školy. Ak ešte nemáte na víkend program, zajtra o 14.00 vás budú čakať na Nedbalovej 17. Občianske združenie STORM tu organizuje podujatie Piknik v záhradke. „Tešiť sa môžete na hudobný program, vegánske občerstvenie, detský kútik, kreatívnu zónu, spoločenské aktivity, športové hry, prehliadku klubu CIRKUS, výstavu fotografií, infostánok Združenia STORM a mnoho iného,“ láka programom OZ STORM. Podujatie potrvá do 19.00 h a vystúpia počas neho Graeme Mark Donaldson a Divadlo ZkuFraVon s pouličným bábkovým predstavením Pinocchio.

Vzhľadom na koronavírus organizátori žiadajú, aby návštevníci dodržiavali aktuálne hygienické nariadenia a rešpektovali pokyny uvedené pri vstupe do areálu.

foto ilustračná (zdroj: pixabay.com

O 15. hodine smer Klokočina

Aj na tomto nitrianskom sídlisku bude prebiehať program pre rodiny s deťmi. Na Mikovíniho ulici v priestore pôvodného Klkokočinského jarmoku. „Ak túžite zažiť posledné dobrodružstvá tohto leta, nenechajte si už túto sobotu ujsť podujatie Hurá do školy,“ uvádza nitriansky mestský úrad. V pláne je divadelné predstavenie, hudobné a tanečné vystúpenia aj čítanie a zábava s hudobníkom a autorom kníh pre deti Braňom Jobusom.

Nechýba ani populárno-náučný program, ktorý deťom poradí, ako správne separovať odpad. Svoju prácu návštevníkom predvedú tiež kynológovia, hasiči a záchranári.

Večer skončí letným kinom pre deti, o 20.30 začína premietanie filmu Ako vycvičiť draka 3.

zdroj: fb Mesto Nitra

Chrenová nezaostáva, Dožinková veselica začne o 16. hodine

Na dopravnom ihrisku Chrenová I čaká zábava na tých najmenších, počas hudobných vystúpení Šuriančanky a divadelnej kapely Živica sa neskôr zabavia aj starší, náladu možno ešte vylepší Oldies disko. „Koncom augusta a v septembri si v kalendároch podujatí v rôznych regiónoch doma aj v zahraničí môžeme nájsť podujatia spojené so zberom úrody. Na Slovensku sú to dožinky, obžinky, slávnosť po skončení žatvy, zábavy v gazdovských dvoroch, či poďakovanie za úrodu. Všetky tieto podujatia majú spoločnú myšlienku, ktorou je poďakovanie za dary prírody a oslava toho, že aj tento rok k nám bola matka Zem štedrá a vyjadrenie nádeje, aby aj budúci rok bola dobrá úroda,“ uvádza k téme Dožinkovej veselice neformálna skupina Tormošani, ktorá akcia organizuje.

zdroj: fb Tormošani

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password