Trópy sa vracajú: Teploty vyskočia poriadne vysoko

Cez týždeň sa opäť poriadne zapotíme. Druhý augustový týždeň prinesie teploty nad 30 stupňov.

Meteorológovia zo SHMÚ nás varujú a pripravili pre nás výstrahy 2. stupňa, čo znamená, že teploty vystúpia nad 35 stupňov. To žiaľ na rekordy stačiť nebude. Na prelome prvej a druhej augustovej dekády meteorológovia v minulosti zaznamenali aj výraznejšie vlny horúčav, napr. v roku 2015 namerali v Topoľčanoch 39 stupňov a v roku 2013 v Gabčíkove teplota presiahla 40 stupňov Celzia.

V pondelok bude malá oblačnosť, zrážky sa vyskytnú len výnimočne a bude extrémne horúco s maximom teploty 30 do 37 stupňov. Nočná teplota vystúpi na 21°C. Nezabúdajme preto hlavne na pitný režim a nevystavujme sa zbytočne priamemu slnečnému žiareniu, predovšetkým okolo poludnia.

V ďalších dňoch očakávame prechod studeného frontu, ktorý prinesie viac oblačností, prehánky a búrky. Teplota sa bude pohybovať v intervale 28 až 34 °C.

V stredu bude prevládať polooblačné až oblačné počasie a len  ojedinele sa môžu vyskytnúť prehánky. Príde ochladenie  a ďalší studený front.  Postupne teploty pôjdu pod 30 °C a budú v rozpätí od 21 do 29 stupňov Celzia. Zafúka nám severný vietor s rýchlosťou 23 km/h. 

Štvrtok nebude za stredou zaostávať, ak hej, tak len mierne. Teploty vystúpia na 29 °C. Vietor bude mierny do 20 km/h. Riziko zrážok minimálne, ale ojedinelé búrky nie sú vylúčené.

V piatok očakávame podobné počasie, kedy sa budú teploty pohybovať od 24 do 28 °C. Na mnohých miestach nám aj zaprší.

Cez víkend bude prevládať polooblačné až oblačné počasie a len ojedinele sa môžu vyskytnúť prehánky a búrky. Teploty sa vyšplhajú na 27 stupňov Celzia a v noci teplota vystúpi na 16 stupňov.

Som šéfredaktorkou Nitrianskeho hlásnika, ktorý tvorí tím mladých ľudí zaujímajúcich sa o aktuálne dianie a mapujúcich novinky z Nitry a okolia. Sme súčasťou televízie Nitrička, vďaka ktorej podchytávame dianie nielen prostredníctvom online sveta, ale témy ďalej rozvíjame aj v rámci nášho vysielania. Ak máte požiadavku na reportáž, sťažnosti, tipy alebo námety, neváhajte ma kontaktovať na adrese miriama.polakova@nitrianskyhlasnik.sk alebo na telefónnom čísle 0915/595 261

Televízia Nitrička

Forgot Password