Tropickým teplotám už odzvonilo. Tento týždeň prichádza ochladenie a s ním aj jesenné počasie.

Spolu s koncom prázdnin sa končí aj teplé počasie. V septembri príde zmena.

Prvým septembrovým dňom sa datuje aj začiatok meteorologickej jesene a spolu s ňou príde aj jesenný charakter počasia a tropickým horúčavám odzvoní. Aké počasie nás teda čaká?

V pondelok počas prvého školského dňa bude podobne horúco ako bolo v nedeľu, teploty budú v intervale od 27 do 34 stupňov Celzia. Od západu ale začne pribúdať frontálna oblačnosť, ktorá nám prinesie prehánky a búrky.

V utorok už pocítime vplyv studeného frontu výraznejšie. Citeľne sa ochladí na 13 až 24 stupňov Celzia. Na viacerých miestach sa vyskytnú prehánky a dážď, ojedinele aj búrky. Bude veterno.

V stredu sa situácia upokojí, teplota vystúpi na 13 až 26 stupňov Celzia a počasie bude menej oblačné, môžu sa však vyskytnúť ojedinelé zrážky.

Vo štvrtok bude jasno až polooblačno, cez deň pri prechodne zväčšenej oblačnosti sa môžu objaviť prehánky aj búrky. Teploty budú v rozpätí 15 až 26 stupňov Celzia. Cez naše územie sa opäť prevlní ďalší studený front, vďaka ktorému sa teploty prudko znížia.

V piatok očakávame podobné počasie a na oblohe pribudne viac oblakov. Ortuť na teplomere sa vyšplhá na 25 stupňov Celzia.

Cez víkend bude prevažne oblačno, ale okolo sobotného poludnia sa môžu objaviť prehánky a búrky. Denná teplota vystúpi na 23 stupňov Celzia, bude fúkať severozápadný vietor s rýchlosťou 18 km/h. Podobné počasie nás čaká aj v nedeľu, kedy teplota vystúpi na 22 stupňov Celzia.

Som šéfredaktorkou Nitrianskeho hlásnika, ktorý tvorí tím mladých ľudí zaujímajúcich sa o aktuálne dianie a mapujúcich novinky z Nitry a okolia. Sme súčasťou televízie Nitrička, vďaka ktorej podchytávame dianie nielen prostredníctvom online sveta, ale témy ďalej rozvíjame aj v rámci nášho vysielania. Ak máte požiadavku na reportáž, sťažnosti, tipy alebo námety, neváhajte ma kontaktovať na adrese miriama.polakova@nitrianskyhlasnik.sk alebo na telefónnom čísle 0915/595 261

Televízia Nitrička

Forgot Password