Trasa turistického vláčika sa mení

Zmeny sa dotknú jazdnej dráhy a platiť budú od 15.8.2020. Dôvodom je najmä zlý stav dlažby a jej poškodenia.

Vzhľadom na pribúdajúce poruchy v podobe defektov a poškodení diskov na Turistickom vláčiku v úseku „Pribinovo námestie – Nitriansky hrad“ navrhla dopravná spoločnosť ARRIVA Nitra, aby bola jeho prevádzka v tomto úseku zrušená.

Nová zmena sa nedeje len kvôli poškodeniam, jedná sa aj o bezpečnosť okoloidúcich chodcov, ktorým hrozia kvôli uvoľnenej dlažbe na ceste úrazy.

Tento úsek je vo veľmi zlom a nevyhovujúcom stave, problémom je najmä nespevnený povrch cesty a uvoľnené dlažobné kocky. Z tohto dôvodu budú trasa a grafikon jázd turistického vláčika mierne upravené s účinnosťou od 15. 8. 2020. Vláčik bude po novom zachádzať iba po Pribinovo námestie, nie na hrad, a prestávka vláčika sa presúva z hradu do Mestského parku.

Pribudne nový spoj.

Grafikon jázd sa posilní o ďalší spoj o 9:20 hod. Jazdiť bude každý deň a slúžiť má prednostne pre rezervácie pre organizované skupiny.

Som šéfredaktorkou Nitrianskeho hlásnika, ktorý tvorí tím mladých ľudí zaujímajúcich sa o aktuálne dianie a mapujúcich novinky z Nitry a okolia. Sme súčasťou televízie Nitrička, vďaka ktorej podchytávame dianie nielen prostredníctvom online sveta, ale témy ďalej rozvíjame aj v rámci nášho vysielania. Ak máte požiadavku na reportáž, sťažnosti, tipy alebo námety, neváhajte ma kontaktovať na adrese miriama.polakova@nitrianskyhlasnik.sk alebo na telefónnom čísle 0915/595 261

Televízia Nitrička

Forgot Password