Nový dopravca nitrianskej MHD otvoril zákaznícke centrum

Budúci klienti si už môžu vybavovať nové karty.

Od januára 2022 bude v Nitre prevádzku mestskej autobusovej dopravy zabezpečovať nový dopravca Transdev Morava. O novú dopravnú kartu alebo výmenu starej za novú môžete požiadať už teraz, nový dopravca od 2. novembra otvoril zákaznícke centrum na Mestskej tržnici. Nové karty môžete získať cez e-shop na webstránke transdev.sk, kde zadáte svoje údaje a nahráte potrebné dokumenty. Druhou možnosťo je návšteva novej pobočky na Mestkej tržnici.

„Seniorom odporúčame, aby požiadali o pomoc svoje deti a vnúčatá alebo môžu žiadosť vyplniť priamo na pobočke. Dôležité je, aby si záujecovia nezabudli priniesť preukaz totožnosti a doklad na preukázanie zľavy,“ hovorí Leka Mareková z nitrianskej radnice.

Vydanie novej karty je spoplatnené sumou 3 eurá, platnosť karty je 5 rokov.

Starú kartu za novú vám vymenia zadarmo. „Aby sme predišli veľkému náporu ľudí a zbytočnému čakaniu v rade, novú dopravnú kartu vydáme záujemcom do tridsiatich dní. Následne ich vyzveme, aby si pre ňu prišli osobne alebo ju za poplatok 1,80 € pošleme na zákazníkom zvolenú adresu,“ hovorí zástupca spoločnosti Transdev Igor Ferenczy.

Preplatný cestovný lístok z karty Arriva bude platiť aj budúci rok, revízorovi sa treba preukázať platným lístkom revízorovi. „V prípade, že máte na Arriva karte nabitý kredit a nevyčerpáte ho do 31. decembra, bude tento kredit platiť len na linkách Arriva, prípadne môžete požiadať o vrátanie zvyšného kreditu na pobočke Arriva až do konca platnosti karty,“ dopĺňa nitrianska radnica.

Mesto s príchodom Transdevu získa tiež nový vozový park a modernejší odbavovací systém. Všetky nové autobusy budú nízkopodlažné, bezbariérové s klimatizáciou a wifi. Cestovný lístok sa bude dať kúpiť mobilom alebo platobnou kartou. Cestujúci budú môcť nové informácie sledovať na LCD monitoroch. Nové bledomodré autobusy nebudú mať reklamu na oknách zvnútra ani zvonka.

foto: mesto Nitra

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password