Transdev Morava priviezol do Nitry desiatky nových autobusov

Všetkých 80 nových autobusov je už v Nitre. Od 1. januára nahradia predchádzajúcu spoločnosť Arriva.

Mesto vyhlásilo verejnú súťaž na prevádzkovateľa MHD v hodnote takmer 130 miliónov eur ešte minulý rok. Transdev Morava zvíťazil s cenou za svoje ročné služby v hodnote 9 881 136,30 eura.

Podľa slov primátora Mareka Hattasa sa mesto pri obstarávaní snažilo priniesť do MHD najmodernejšie technológie, ktoré sú dostupné na trhu. „Chceme zlepšiť kultúru cestovania v našom meste. Ľudia sa môžu tešiť na kvalitné autobusy a tiež na nový platobný systém, v rámci ktorého sa bude dať cestovné platiť kartou, aplikáciou alebo mobilným telefónom,“ doplnil Hattas.

Nitra je prvým vstupom spoločnosti Transdev Morava na slovenský trh.

 „Verím, že očakávania cestujúcich nesklameme, chceme v Nitre poskytovať kvalitné služby,“ uviedla zástupkyňa spoločnosti, Pavla Struhalová. Nový dopravca podľa jej slov dokáže od 1. januára plynule zabezpečovať všetky služby MHD a problémom by nemal byť ani dostatok vodičov. „So spoločnosťou Arriva sme podpísali zmluvu o prevode a prechode práv zamestnancov, takže 141 vodičov prechádza plynule pod našu spoločnosť. Do ideálneho stavu potrebujeme ešte deväť vodičov, takže priebežne naberáme, ale nevidím v tom žiadny problém pre plynulý výjazd 1. januára 2022,“ skonštatovala Struhalová.

Viac informácií sa dozviete z reportáže TV Nitrička https://tvnitricka.sk/konvoj-novych-autobusov-dorazil-do-nitry/

Televízia Nitrička

Forgot Password