Nový dopravca v Nitre čoskoro začne s vydávaním a dobíjaním kariet

Od nového roka sa tiež očakáva zavedenie možnosti platby za cestovné prostredníctvom bankových kariet.

Od nového roka bude v Nitre a piatich blízkych obciach mestskú autobusovú dopravu zabezpečovať nová dopravná spoločnosť Transdev. S vydávaním a dobíjaním nových čipových kariet začne dopravca už v utorok 7. decembra, zároveň vtedy začne aj predpredaj predplatných lístkov. Kartu si budete môcť dobiť ľubovoľnou sumou minimálne vo výške 5 eur.

„Predplatné lístky bude možné zakúpiť s 30-dňovým predstihom od požadovaného dátumu (najskorší dátum platnosti však od 1. 1. 2022). Dobíjanie bude možné na pobočke spoločnosti v budove Mestskej tržnice alebo online prostredníctvom eshopu,“ uvádza Vladimír Šimko z Transdevu.

Od rovnakého dátumu nový dopravca tiež začne s výdajom a doručovaním dopravných kariet cestujúcim. Pre veľký záujem verejnosti ich zatiaľ nevydáva na počkanie, ale približne po mesiaci od prijatia žiadosti. Ak ste o novú dopravnú kartu ešte nepožiadali, urobiť tak môžete osobne na pobočke vyplnením žiadosti alebo na webstránke eshopnitra.transdev.sk. „Ako prví by mali o nové karty žiadať cestujúci, ktorí využívajú na platbu cestovného kredit. Ten, ktorý si dobili u starého dopravcu, totiž od nového roka v MHD Nitra nebude možné použiť,“ pripomína Vladimír Šimko.

Držitelia predplatných lístkov (mesačných, štvrťročných a polročných), ktorých platnosť sa začala alebo začne ešte v roku 2021 a
presahuje do roku 2022, ich môžu využívať aj po zmene dopravcu až do riadneho konca platnosti, a to na starej karte. O novú kartu bude treba požiadať až krátko pred skončením platnosti lístka.

Cestujúcim bude k dispozícii aj nová aplikácia pre MHD Nitra.

Keďže autobusy ešte nejazdia, spočiatku budú jej funkcie v obmedzenej miere. Využiť sa však dá na založenie takzvanej virtuálnej karty, ku ktorej bude mať cestujúci prístup práve cez mobilnú aplikáciu „Po založení virtuálnej karty a jej schválení, ktoré prebehne v priebehu niekoľkých dní, bude možné na ňu okamžite nahrať požadovaný predplatný lístok alebo kredit pre neskorší nákup lístkov na jednu cestu,“ dodáva Vladimír Šimko.

foto: mesto Nitra

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password