Transdev čoskoro v Nitre spustí aj prepravu bicyklov

Spoločnosť Transdev, ktorá v Nitre zabezpečuje prevádzku mestskej hromadnej dopravy bude od najbližšieho víkendu prepravovať aj cestujúcich s bicyklom.

foto: FB Transdev Slovensko

„Od soboty 7.5.2022 začneme v Mesto Nitra prepravovať cestujúcich s bicyklom,“ potvrdil Transdev. Novinkou má byť rozšírená preprava bicyklov aj na linke 9, ale aj preprava bicyklov pod dohľadom cestujúceho na všetkých linkách MHD vo vybraných časoch.

Bicykel bude možné prepravovať za určitých podmienok.

Jednou z nich je stanovený čas, a to v pracovné dni po 17. hodine. V soboty, nedele a sviatky celodenne. Počas prepravy bude môcť byť v autobuse maximálne 1 bicykel. „Cestujúci umiestni bicykel v priestore pre kočíky a počas celej prepravy je povinný držať ho tak, aby nespadol, nič nepoškodil a nikoho nezranil,“ uvádza Transdev.

V prípade, ak do spoja bude chcieť nastúpiť cestujúci s invalidným vozíkom alebo detským kočíkom, cestujúci s bicyklom je povinný vystúpiť z autobusu bez nároku na vrátenie cestovného.

zdroj: unsplash.com

„V soboty, nedele a sviatky budú na linkách 9 a 35 premávať spoje s možnosťou rozšírenej prepravy bicyklov,“ pokračuje dopravná spoločnosť.

Na tieto spoje budú nasadzovať autobusy s cyklonosičom a asistentom prepravy. Spoje s rozšírenou prepravou bicyklov budú v cestovných poriadkoch označené poznámkou „C“. Aj tu je preprava bicyklov možnábude možné za istých podmienok.

Na zadnom nosiči bicyklov na autobuse je povolená preprava maximálne 6 bicyklov. V bicykla by ste mali odobrať všetky súčasti, ktoré by sa mohli počas jazdy uvoľniť. Nakladať a skladať bicykel bude možné za pomoci asistenta prepravy.

Spoje s rozšírenou prepravou bicyklov sa týkajú vybraných liniek.

Linka 9: Klokočina, Kmeťova – Centrum, Mlyny – Nemocnica Zobor (z Klokočiny každé dve hodiny od 8.11 do 16.11 h, zo Zobora každé dve hodiny od 9.21 do 17.21 h)

Linka 35: Klokočina, Kmeťova – Centrum, Mlyny – Andreja Hlinku, Centro – Mestský park (z Klokočiny každú hodinu od 9.40 do 18.40 h, z Mestského parku každú hodinu od 10.03 do 19.03 h).

Televízia Nitrička

Forgot Password