Tradičnú krížovú cestu na nitriansku Kalváriu si veriaci pozrú online

Natočené zábery sa v týchto dňoch spracovávajú. Veriaci si ich pozrú na Veľký piatok.

zdroj: TV Nitrička

Minulú sobotu sa pred Kostolom Nanebovzatia Panny Márie na Kalvárii stretlo 14 kňazov z nitrianskych farností a pod vedením nitrianskeho diecézneho biskupa Viliama Judáka a veľprepošta Štefana Valla sa vydali po jednotlivých zastaveniach krížovej cesty až na vrch Kalvárie.

Takto pobožnosť zaznamenali kamery a v súčasnosti sa spracovávajú natočené zábery.

Tie budú ešte doplnené o sprievodné spevy a tohtoročná pobožnosť krížovej cesty na nitriansku Kalváriu bude pripravená k odvysielaniu práve na Veľký piatok v čase, ako sa vždy v minulosti konala tradičná krížová cesta ulicami mesta od budovy Krajského súdu až na Kalváriu.

Úvod krížovej cesty sa bude týkať aktuálnej situácie.

„Zasiahla nás epidémia. Doteraz sme takéto udalosti poznali iba z dejín alebo zo správ z odľahlých kútov sveta. Prvýkrát ju zažívame na vlastnej koži. Miestami sa nám zdá, akoby sme žili vo sne, nečakanom a nechcenom. A predsa je nový vírus tu a riziko ochorenia reálne,“ cituje Biskupstvo Nitra. Zvláštnosťou tohtoročných textov a obsahu zamyslení, či úvah pri jednotlivých zastaveniach bolo a bude, že tie historické udalosti sa v jednotlivých úvahách pripodobnili k prežívaniu aktuálnych udalostí spôsobených koronavírusovou pandémiou v rôznych podobách,“ dodáva diecéza.

Televízia Nitrička

Forgot Password