Toto tu ešte nebolo: Pokus o rekord v príprave vajíčkovej omelety

K dlhodobej tradícii hodov patrí aj Primátorská kvapka krvi, ktorú Topoľčany organizujú v spolupráci s nemocnicou.

V piatok (13. 8.) sa začne v Topoľčanoch 27. ročník Topoľčianskych hodov. Trojdňový program sa bude v tomto roku odohrávať na dvoch miestach, nielen tradične na Námestí M. R. Štefánika, ale aj v Parku športovcov, ktorý podľa vedenia mesta vďaka svojej rozlohe ponúka dostatok priestoru aj na väčšie podujatia.

„Mesto sa počas hodov pokúsi o prekonanie svetového rekordu v príprave vajíčkovej omelety,“ uviedla primátorka Topoľčian Alexandra Gieciová.

Ešte pred začatím hodov bol v Topoľčanoch dlhodobou tradíciou odber krvi pre verejnosť. Primátorská kvapka krvi, ktorú organizuje mesto v spolupráci s topoľčianskou nemocnicou, sa tento rok uskutoční v stredu (11. 8.). Kultúrny program sa začne v piatok koncertmi na námestí. Počas hodov sa predstavia kapely, ktoré v minulom roku nemali možnosť svoje koncerty odohrať. V sobotu večer v Parku športovcov zahrá multižánrová kapela Heľenine oči, nedeľa bude patriť Tublatanke.

Podstatná časť programu sa bude odohrávať v Parku športovcov.

S cieľom vyhnúť sa dopravným kolíziám a zvýšiť bezpečnosť prijalo mesto niekoľko parkovacích obmedzení. „V sobotu aj nedeľu bude od 15.00 h uzatvorená Kalinčiakova ulica a vjazd bude povolený len osobám, ktoré majú na ulici pobyt,“ upozornil náčelník mestskej polície Maroš Kmeťko. Parkovanie bude možné na Dopravnej ulici na parkovisku pred Ozetou, na Námestí Ľ. Štúra, pod nadjazdom, pred zimným štadiónom a v uliciach v okolí Parku športovcov, ale iba v jednom smere jazdy. Premávku bude usmerňovať polícia.

foto ilustračná: pixabay.com

Televízia Nitrička

Forgot Password