Toto sú vízie mesta na rok 2021

Primátor a mestskí poslanci spomínajú najmä šport, kultúru a nevyhnutné opravy.

Plánov nitrianskej radnice na rok 2021 je mnoho. Zatiaľ mesto rieši najmä koronakrízu. Viceprimátor Daniel Balko však dúfa v obnovu športovísk, teda napríklad tenisovej haly. Malo by sa začať aj s prípravou projektovej dokumentácie na kúpeľ na Klokočine a pokračovať s modernizáciou mestského kúpaliska.

Podľa primátora Nitry Mareka Hattasa je najhorúcejším kandidátom lávka nad železničnou stanicou.

V tomto prípade je už hotová projektová dokumentácia. „Sme tesne pred vydaním stavebného povolenia,“ vraví primátor. Lávka je v súčasnosti v nevyhovujúcom stave a patrí k jednej z 19 priorít, ktoré boli v novembri 2020 predstavené mestskému zastupiteľstvu spolu s návrhom na úver vo výške 9 miliónov eur. Predbežné náklady na rekonštrukciu vrátane výťahu boli vtedy vyčíslené na 671 tisíc eur.

Primátor dodáva, že zároveň sa dokončuje viacero investícií. Z tých najväčších ide o cyklolávku. Pohnúť sa má aj kultúrno-kreatívny priemysel: „Začneme pracovať na kine Palaca a kine Lipa“.

Celú reportáž o plánoch a názoroch mestských poslancov na rok 2021 si môžete pozrieť v spravodajstve Televízie Nitrička.

Televízia Nitrička

Forgot Password