Tokajská prešla premenou. Zozelenela a pribudli i lavičky

Vnútroblok na Dieloch postupne menil svoju podobu. Po výsadbe drevín osadilo mesto mobiliár.

Regenerácia vnútrobloku na Tokajskej ulici bola oficiálne ukončená. Miestni obyvatelia sa môžu tešiť z početnej výsadby aj nového mobiliáru. „Do verejného priestoru sme osadili 19 drevených lavičiek, 5 piknikových stolov s lavičkami a 2 odpadkové koše,“ vymenúva radnica.

Revitalizácia prebehla v dvoch fázach.

Cieľom 50-tisícoveho projektu bola spríjemnenie mestského prostredia a najmä sadová úprava aj výsadba novej zelene. V prvej fáze sa Tokajská rozrástla a zazelenela. Vo vnútrobloku pribudla početná výsadba. Javory, jarabiny, lipy, duby aj jasene, čerešne či borovice majú už čoskoro prinášať blahodarný tieň a pozitívne vplývať na mikroklimatické podmienky sídliska.

V druhej fáze radnica osadila mobiliár za takmer 7 400 eur. Ten môžu obyvatelia Tokajskej odskúšať už v týchto dňoch. Prvotné reakcie sú však veľmi dobré a Nitrania mesto za realizáciu projektu chvália. „Nakoniec je to aké pekné sídlisko,“ zhodnotil jeden z Nitranov na sociálnej sieti a dodal, „takto keby mesto priebežne revitalizuje každú časť mesta + buduje parkoviská, tak by sme boli inde.“

Celková suma za revitalizáciu vnútrobloku predstavuje 53 380 eur. Projekt bol financovaný z Integrovaného regionálneho operačného programu a mesto sa na jeho spolufinancovaní podieľalo 5 percentami.

Foto: Mesto Nitra

Ak máte pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: dominika.pucatova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password