Tohtoročná dovolenka klope na dvere. Zdá sa, že bude predsa len možná aj mimo nášho územia

Dovolenkárom pri debatách o tohtoročnej sezóne mrzol úsmev na tvári. Situácia je však priaznivejšia a ľudia sa chystajú vycestovať za vytúženým oddychom.

Do obľúbených destinácií, ako je Chorvátsko či Grécko sa chystá viacero Nitranov. „Ľudia sa informujú mailom, hlavne telefonicky ohľadne zájazdov na túto letnú sezónu. Najväčší záujem je o Chorvátsko, ale pýtajú sa aj na grécke ostrovy. Predpokladajú, že tam bude menej turistov a, že si budú môcť viac vychutnať túto letnú atrakciu,“ vysvetľuje Jaroslav Chodelka, konateľ cestovnej kancelárie.

Či bude turistov skutočne menej, je otázne.

Do Chorvátska sa po novom bude dať cestovať už aj vlakom. Súkromný dopravca zariadil vlakové spojenie z Prahy, ktoré prechádza aj cez Bratislavu. „O kúpu lístkov sme zaznamenali veľmi vysoký záujem. Okrem priameho spojenia s Chorvátskom sa obnoví aj spojenie so Slovinskom. Vlak totiž zastaví aj v hlavnom meste Ľubľana,“ prezrádza stanovisko železničného a autobusového dopravcu.

Pixabay

V ankete, kam sa chystajú obyvatelia Nitry, sme dostali rôzne odpovede. Jedni by vycestovali radi: „Chceme ísť do Chorvátska, ale nevieme, či nám to vyjde.“ Iní sa však boja: „Neplánujeme dovolenku kvôli deťom, kvôli prestupom na letiskách,“ znejú slová Nitranov. Ďalší sa stále nerozhodli kam a ako vycestovať. „Nemám to ešte úplne premyslené, asi by som cestovala vlastnou dopravou do Chorvátska alebo Slovinska, to by som sa asi nebála,“ vysvetľuje obyvateľka Nitry.

Hoci je čas dovoleniek, počasie sa stále zlepšuje a my sme už mysľou pri pláži, netreba zabúdať na to, že stále platia určité hygienické opatrenia.

Pixabay

Na letiskách je povinné prekrytie dýchacích ciest, dezinfekcia rúk a dodržiavanie odstupu.

O tom, ako sa najlepšie vyhnúť ochoreniu, nás informuje Jozef Matt, všeobecný lekár: „Prevencia je všeobecne najjednoduchšia a myslím si, že najúspešnejšia, keď môžem povedať liečba alebo zábezpeka toho, aby sme do choroby nevpadli. Pokiaľ budeme rešpektovať a používať nariadenia prevencie, tak si myslím, že tá krajina, do ktorej sa vyberieme a ktorá hlásil, že má ochorenie pod kontrolou, nebude žiadnym vážnejším rizikom pre našich cestujúcich dovolenkárov“.

Viac sa dozviete v reportáži TV Nitrička tu.

V prípade pripomienok alebo námetov na články ma neváhajte kontaktovať na adresu barbora.blaskova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password