Nitra hostila Majstrovstvá Slovenska v zápasení

Majstrom Slovenska sa už po 16-ty krát stal Ivan Molnár.

Zápasnícky klub TJ AC Nitra zorganizoval Majstrovstvá Slovenska v zápasení voľným štýlom seniorov od 18 rokov. Pri príležitosti 110. výročia organizovaného zápasenia v Nitre sa zápasnícky klub TJ AC Nitra chopil príprav na počesť tohto okrúhleho výročia.

Vrcholovej súťaže sa zúčastnilo dokopy 94 mužov a 18 žien z osemnástich klubov Slovenska.

Po večernom vážení nasledoval banket pre trénerov a rozhodcov, ktorý sa konal v príjemnej atmosfére v telocvični klubu TJ AC Nitra. Po rannej prezentácií zvyšných pretekárov, lekárskej prehliadke a vážení prišlo na rad slávnostné otvorenie šampionátu.  „Organizačný pracovník Marek Dubai privítal viceprezidentov Slovenského zápasníckeho zväzu pre voľný a gréckorímsky štýl Rolanda Hakszera a Zoltána Szeilera, generálnu sekretárku SZZ Elenu Valentovú, reprezentačného trénera Erika Capa, asistenta Alberta Bazaeva a rozhodcovský zbor na čele s hlavným rozhodcom Vladimírom Lacom,“ hovorí predseda klubu Ivan Molnár starší.

FB TJ AC NITRA – ZÁPASNÍCKY ODDIEL

Domáci klub už tradične počas príhovoru ocenil významných zápasníkov a uctil si aj svojho zosnulého predsedu Erika Valanca. 

Po úvodných vyraďovacích zápasoch prišli na rad finálové, v ktorých mal svojho zástupcu aj domáci TJ AC Nitra. Martin Gatial (75 kg) vyhral vo svojej kategórii úvodné kvalifikačné kolo (Bučko, Dunajská Streda). Semifinále však nešlo podľa jeho predstáv a Martin prehral na body (Csorgo, Dunajská Streda). V repasáži zabojoval s Duchom z Bánoviec a v boji o 3. miesto zvíťazil nad Vydrom z Rimavskej Soboty. Martin Gatial nakoniec po troch výhrach a jednej prehre získal bronzovú medailu.

V kategórii 61 kg Ivan Molnár po úspešnom štvrťfinále (Megály, Marcelová) a semifinále (Židzik, Slávia Snina) postúpil do finále, kde bez straty bodu obhájil titul majstra Slovenska (Rapčan, Rimavská Sobota).

Mariánovi Blaškovi a Marekovi Dubaiovi sa nedarilo a obsadili 6. a 8. priečku. V kategórii 65kg získal bronz Martin Chobot, Enriko Valanec sa umiestnil na 4. mieste. Ďalší odchovanec klubu Samuel Mikuš sa v kategórii 74 kg neprebojoval ani cez úvodné stretnutie a zo súťaže vypadol.

FB TJ AC NITRA – ZÁPASNÍCKY ODDIEL

V kategórii 86kg sa stretol Radovan Uškrt s finalistom Bednárikom, na ktorého, ako sa ukázalo, nestačil. Dostal však šancu v opravných bojoch, ktoré využil. Po dvoch výhrach nakoniec zabojoval o bronz s Košičanom Scirankom. Dlhá súťažná pauza sa však podpísala na taktike a zverenec TJ AC Nitra tak obsadil konečné 4. miesto.

Peter Francúz (97kg) zvíťazil v kvalifikačnom zápase nad zápasníkom z Trhovej Hradskej a postúpil tak do ďalšieho kola, kde ho čakal Michal Bodnár. Ten bol nakoniec nad jeho sily. V opravnom boji sa Peter stretol so zápasníkom z Košíc, z ktorého nitriansky zápasník nakoniec vyšiel ako víťaz. V boji o medailu nedal svojmu súperovi už žiadnu šancu a v posledom zápase s ďalším Košičanom vyhral na body. Po jednej prehre a troch víťazných zápasoch tak získal bronzovú medailu.

V najťažšej váhovej kategórií 125 kg mal domáci klub TJ AC Nitra dvoch zástupcov. Michal Novák po troch výhrach a dvoch prehrách obsadil 5. priečku, Jozef Janči sa umiestnil na 6. mieste.

FB TJ AC NITRA – ZÁPASNÍCKY ODDIEL

V ťažkej konkurencii si tak zápasnícky klub TJ AC Nitra odnášal jednu zlatú medailu a tri bronzové. Pekným úspechom sú aj dve 4. miesta, jedno 5. a dve 6. miesta.

Klub sa pod vedením Ivana Molnára st. v konkurencii 18 klubov umiestnil na 2. mieste za prvými Košicami. Tretiu priečku obsadil Vihorlat Snina a štvrtú Dunajská Streda. Piata priečka patrila Dunajplavbe Bratislava a šiesta Slávii Snina.

Som šéfredaktorkou Nitrianskeho hlásnika, ktorý tvorí tím mladých ľudí zaujímajúcich sa o aktuálne dianie a mapujúcich novinky z Nitry a okolia. Sme súčasťou televízie Nitrička, vďaka ktorej podchytávame dianie nielen prostredníctvom online sveta, ale témy ďalej rozvíjame aj v rámci nášho vysielania. Ak máte požiadavku na reportáž, sťažnosti, tipy alebo námety, neváhajte ma kontaktovať na adrese miriama.polakova@nitrianskyhlasnik.sk alebo na telefónnom čísle 0915/595 261

Televízia Nitrička

Forgot Password