Tisícky litrov darovanej dezinfekcie pomôžu mestu zabezpečiť údržbu škôl

Mesačné výdavky nitrianskych škôl na dezinfekciu sú podľa Lenky Marekovej z mestského úradu viac ako 13 000 eur.

Hygiena je alfou i omegou každej činnosti na ktoromkoľvek mieste. Bez vírusov a baktérií je v súčasnej dobe dôležité udržiavať najmä najviac exponované miesta, akými sú napríklad školy. Podľa aktuálnych nariadení Regionálneho úradu verejného zdravotníctva sú školské zariadenia povinné utierať stoly v jedálňach po každej skupine žiakov. Aj preto Základná škola kráľa Svätopluka v Nitre privítala iniciatívu súkromnej spoločnosti a nechala kompletne vyčistiť školskú jedáleň. „Dodržiavame dezinfekciu všetkých plôch podľa nariadenia Regionálneho úradu verejného zdravotníctva, napriek tomu vieme, že školská jedáleň je priestor, kde sa všetci žiaci, aj keď nie naraz, ale vystriedajú,“ hovorí Alexandra Ďurišová zo základnej školy.

Spoločnosť zároveň mestu darovala 5 000 listrov dezinfekcie. Využitá bude pre potreby štátnych mestských základných škôl.

Tisícky litrov darovaného dezinfekčného prostriedku pokryjú potreby štrnástich mestských základných škôl. Tie túto pomoc vítajú. Peniaze na dezinfekciu nemalým spôsobom zaťažujú ich rozpočty. „Aj tá najmenšia zo štrnástich mestských škôl vynaloží niekoľko stoviek eur mesačne na dezinfekciu. Tie najväčšie platia mesačne sumy dosahujúce takmer 3 000 eur,“ uvidela Mareková, podľa ktorej bolo od začiatku pandémie do dezinfekcie v nitrianskych školách preinvestovaných 132 203 eur. Štát mal poskytnúť refundáciu len vo výške 55 436 eur.

Foto: Mesto Nitra/Roman Oravec

Ak máte pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: dominika.pucatova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password