Tipy na jesenné výlety

Teplé jesenné dni sú ideálne na krátke výlety. A ktoré miesta sú najkrajšie v tomto ročnom období? Čítajte ďalej a dozviete sa.

Vodný mlyn a Múzeum vodného mlynárstva v Kolárove

Mestečko Kolárovo sa môže pýšiť zaujímavým unikátom. Ponad Malý Dunaj vedie drevený most dlhý 86 metrov, čo z neho robí najdlhší riečny most v Európe. Okrem neho tam nájdete aj ďalší unikát, a to plávajúci vodný mlyn, v ktorom sídli Múzeum vodného mlynárstva. Okolie mosta je ideálnou voľbou na prechádzky, no i rybárčenie, keďže toto miesto je vyhlásené za rybársky revír.

Starohutský vodopád

Ak chcete vidieť vodopády nemusíte chodiť ďaleko. Pri meste Nová Baňa príroda vytvorila krásny Starohutský vodopád, ktorý má výšku približne 5 metrov a nachádza sa asi 300 m severne od osady Stará Huta – mestskej časti Novej Bane. K vodopádu sa dá dostať pomerne jednoducho. Takmer na konci osady nájdete smerovník s označením a z tadiaľ je to pešo už len pár minút. Sprevádzať vás bude po ceste drobný potôčik, ktorý tečie smerom od Starohutského vodopádu, ktorý patrí medzi 5 vodopádov Slovenska, vyhlásených za národnú prírodnú pamiatku.

Rozhľadna na Hôrke

V krásnom prírodnom prostredí na vŕšku Hôrka (292 m. n. m.) sa nad obcou Podhorany nachádza vybudovaná nevysoká turistická rozhľadňa s veľmi jednoduchou a nevšednou konštrukciou a majestátnym krížom na vrchole. Je 12 metrov vysoká a pohľad z nej na široké okolie je fascinujúci.

Vidieť odtiaľto údolie Nitry s viacerými blízkymi ale aj vzdialenejšími obcami a pohorie Tribeč reprezentované predovšetkým vrcholom Žibrica. Za priaznivých podmienok možno dovidieť až na hrebene vrchov Malých Karpát a Považského Inovca.

Najlepší prístup k rozhľadni je z obce Podhorany – časť Mechenice. Na vrchol kopca sa dostanete pešo i na bicykli.

zdroj: www.slovago.sk

Hrad Hrušov

Severne od známej vinohradníckej obce Topoľčianky po stáročia stojí, dnes už zrúcanina hradu Hrušov. Ide o zrúcaninu gotického hradu v pohorí Tribeč. Leží v nadmorskej výške 488 metrov, neďaleko vrchu Skalka, na osamotenom skalnom výbežku. Hrušov bol strážny hrad postavený v 13. storočí. Chránil obchodnú cestu medzi Požitavím a Ponitrím prechádzajúcu cez Tribeč.

Najjednoduchšý prístup k hradu Hrušov je z parkoviska hneď pri hlavnej ceste medzi Topoľčiankami a Skýcovom. Od parkoviska je to k hradu len približne 20 minút mierneho, nie veľmi náročného výstupu ceste alebo skratkou cez les hneď pri informačnej tabuli.

Som šéfredaktorkou Nitrianskeho hlásnika, ktorý tvorí tím mladých ľudí zaujímajúcich sa o aktuálne dianie a mapujúcich novinky z Nitry a okolia. Sme súčasťou televízie Nitrička, vďaka ktorej podchytávame dianie nielen prostredníctvom online sveta, ale témy ďalej rozvíjame aj v rámci nášho vysielania. Ak máte požiadavku na reportáž, sťažnosti, tipy alebo námety, neváhajte ma kontaktovať na adrese miriama.polakova@nitrianskyhlasnik.sk alebo na telefónnom čísle 0915/595 261

Televízia Nitrička

Forgot Password