Tip na výlet: Rozhľadňa Radošinka

Rozhľadňa Radošinka sa nachádza na pomedzí obcí Čab, Šurianky a Nové Sady a ponúka turistom skutočne zaujímavé výhľady.

Realizáciu zabezpečovalo občianske združenie (OZ) Mikroregión Radošinka v spolupráci s regionálnym združením Dolná Nitra, o. z. Náklady na výstavbu rozhľadne boli 29 700 eur, ktoré Mikroregión financoval z Programu rozvoja vidieka. 

Rozhľadňa je postavená v nadmorskej výške 218 metrov, jej samotná výška je 15 metrov a je prístupná zo spevnenej účelovej komunikácie.

Objekt má celodrevenú konštrukciu a je totožný s rozhľadňou na vrchu Marhát v Považskom Inovci či na Panskej javorine. Na stavbu bolo použité drevo z červeného smreku a z najvyššieho miesta vyhliadkovej plošiny si návštevníci môžu vychutnať pohľad na Malé Karpaty, Považský Inovec, Tribečské pohorie a Strážovské vrchy. „Pri dobrej viditeľnosti je z rozhľadne vidieť celú nížinu až po Bratislavu,“ informovala Renáta Lelovská z OZ Mikroregión Radošinka.

Zdroj: slovenskycestovatel.sk

Úlohou rozhľadne je tiež podporiť cestovný ruch v tejto oblasti a ponúknuť tak možnosť aktívneho využitia voľného času miestnym obyvateľom.

Okolie rozhľadne je udržiavané a možno tu nájsť i vybudovaný prístrešok s posedením. Súčasťou areálu je aj informačná tabuľa a ilustrovaná mapa celej oblasti.

K rozhľadni sa dá prejsť pešo alebo na bicykli po poľných cestách alebo aj autom. Dostať sa sem dá po ceste, ktorá spája Šurianky a Nové Sady, a následne po poľnej ceste, ktorá vás zavedie do cieľa vašej prechádzky.

Zdroj: flogpravda.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password