Tínedžerka sediac na parapete kričala, že vyskočí z okna

Na odporúčanie operátora 112 matka v sprievode policajtov odviezla dcéru na vyšetrenie.

Dramatická situácia začala telefonátom obyvateľky Klokočiny. Tá Mestskej polícii v Nitre oznámila, že dievča si sadlo na parapet okna na šiestom poschodí a kričalo na matku, že vyskočí.

Kým na miesto prišla najbližšia hliadka, matka strhla dcéru z okna dovnútra bytu a hádka údajne pokračovala.

Tínedžerka po príchode policajtov v prítomnosti matky neprejavovala záujem o komunikáciu, preto sa policajti pokúsili komunikovať s nimi individuálne. Situáciu pomohol objasniť aj brat dievčaťa. „Na prekonanie bariéry nedôvery a upokojenie maloletého dievčaťa príslušníci mestskej polície využili aj prítomnosť dcérinho obľúbeného domáceho zvieratka, zajačika, ktorého jej dali priniesť. Jeho prítomnosť malo na vystresované dievča určitý terapeutický účinok a postupne sa upokojilo,“ opisuje mestská polícia, ktorá postup konzultovala s operátorom linky 112. Na jeho odporúčanie matka v sprievode policajtov odviezla dcéru vlastným autom na vyšetrenie do nemocnice.

„Počas čakania na ošetrenie v nemocnici matka hliadke uviedla, že s dcérou navštevuje psychológa z toho dôvodu, že na základnej škole, ktorú v minulosti navštevovala, ju údajne šikanovali,“ dopĺňa polícia.

Podľa slov matky je dcéra zatiaľ po zmene školy s prístupom spolužiakov a učiteľov spokojná. „Príslušníci matke odporučili, že akékoľvek prejavy šikanovania alebo iného násilia v škole i mimo nej môže konzultovať s preventistom mestskej polície, ktorý jej môže aktívne pomôcť hroziace alebo reálne šikanovanie zastaviť a riešiť,“ upozornila na možnosti prítomná hliadka.

foto ilustračná (pixabay.com)

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password