Primátor Nitry Marek Hattas zakladá novú politickú stranu

Nadchádzajúce jesenné voľby hýbu regionálnou politickou scénou.

Svoje plány do budúcnosti v súvislosti s voľbami predstavuje aj súčasný primátor Nitry Marek Hattas. Uviedol, že na jeseň bude opäť kandidovať na post primátora. V súvislosti s voľbami informoval, že zakladá krajskú politickú stranu Tím Kraj Nitra – Združenie kandidátov Nitrianskeho kraja, ktorej súčasťou bude aj Tím Hattas. Ide o platformu pre aktivistov a odborníkov, ktorí sa chcú jasne idendifikovať. Politickú stranu by mali charakterizovať princípy demokracie, transparentnosti, aktivizmus a podobný názor na vedenie samosprávy.

Strana sa predstavila počas tlačovej besedy na Svätoplukovom námestí v Nitre.

V zoskupení sú aktivisti a komunálni poslanci z Levíc, občianskeho združenia Vráble Si TY, Nových Zámkov, Šale a Zlatých Moraviec. Jednotlivé mená členov strany budú predstavované priebežne. V súčasnosti sa chcú zamerať na zbieranie podpisov, ktoré ukážu či je projekt životaschopný a či získa potrebných 10 tisíc podpisov. Výzva Hľadá sa župan, ktorá vzišla zo strany nitrianskeho primátora je súčasťnou najbližších plánov strany, nové informácie budú verejnosti komunikované po 18. februári.

Podľa slov Mareka Hattasa strana: „má ambíciu byť novou hybnou silou v Nitrianskom kraji. Spojenie šikovných a aktívnych ľudí sa nám osvedčilo v krajskom meste a tento úspešný príbeh teraz spoločne ponúkame do celého regiónu“. Zároveň trvdí, že strana si je vedomá hroziacej antikampani, zamerať sa však chce na hľadanie kvalitných riešení pre obyvateľov. „Za nami nestoja žiadni oligarchovia, nie sme nikomu nič dlžní. Práve preto je podpora od obyvateľov pre nás dôležitá“ dodal Hattas.

foto: archív TV Nitrička

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password