Termálne kúpaliská v kraji

Letná sezóna je v plnom prúde a počas vysokých teplôt je výlet na kúpalisko obľúbenou činnosťou mnohých ľudí. Poznáte tie najobľúbenejšie termálne kúpaliská v Nitrianskom kraji?

Termálne kúpalisko Podhájska

Podhájska je veľké kúpalisko o rozlohe 12 ha, kde sa nachádza spolu až 10 bazénov. Teplota vody v niektorých relaxačných bazénoch dosahuje až 40°C. Táto termálna voda je zdravotne prospešná na rôzne ochorenia. V areáli sa nachádza šesť rôznych toboganov, prírodné soláriá, rôzne druhy športovísk a samozrejme mnoho reštaurácií, bufetov a kaviarní. Podhájska patrí medzi najnavštevovanejšie kúpaliská, počas letnej sezóny je jej kapacita až 5500 osôb.  

Zdroj: www.tkpodhajska.sk

Retro Thermal Diakovce

Kúpalisko funguje od 70-tych rokov a do dnešného dňa si udržuje retro dizajn, o čom svedčí aj jeho názov. Kúpalisko si udržuje pôvodné vybavenie a klasickú ponuku jedál. Termálny prameň na povrchu dosahuje 38°C. V areáli sa nachádzajú štyri bazény. Jeden plavecký, jeden rekreačný a dva určené pre deti. Nájdete tam aj volejbalové a futbalové ihrisko a taktiež ihrisko pre deti s hojdačkami a preliezkami. Kúpalisko ponúka aj možnosť ubytovania formou chatovej osady a autokempingu.   

Zdroj: www.retrothermaldiakovce.eu

Termálne kúpalisko Štrand Emila Tatárika

Štrand v Nových Zámkoch je populárne kúpalisko, ktoré pravidelne navštevuje veľké množstvo ľudí. Vstup do areálu kúpaliska je cez drevený most, ktorý bol vybudovaný cez bývalý náhon rieky Nitra. Areál kúpaliska má plochu približne 8 ha. Ponúka jeden plavecký a jeden rekreačný bazén, perličkový bazén s množstvom masážnych trysok, kde teplota vody dosahuje až 38°C, zážitkový bazén s vodným hradom a delami a štyri bazény pre deti. Na kúpalisku sa nachádza aj tobogan.

Zdroj: www.strand.sk

Termálne kúpalisko Tvrdošovce

Kúpalisko v Tvrdošovciach patrí medzi tie menšie. Návštevníci majú k dispozícií jeden plavecký bazén s hydromasážnymi prvkami, jeden detský bazén a bazén pre tých úplne najmenších s hĺbkou 0,15m. Voda v bazénoch je príjemne teplá s blahodarným účinkom na ochorenia pohybového ústrojenstva. Súčasťou kúpaliska je aj moderná terasa a bufet.

Zdroj: www.kupalisko-tvrdosovce.sk

Margita Ilona

Margita Ilona je termálne kúpalisko pri Leviciach. Kúpalisko ponúka dokopy štyri bazény medzi ktoré patria plavecký, rekreačný a dva detské. Voda je vyhrievaná v rozmedzí od 23-33°C. Areál kúpaliska ponúka aj veľký 71m dlhý tobogan. Návštevníci majú k dispozícií aj množstvo športovísk, stánky s rýchlym občerstvením a reštauráciu. Kúpalisko ponúka aj možnosť ubytovania vo forme bungalovov, apartmánov a chatiek.  

Zdroj: www.margita-ilona.sk

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady? Kontaktujte ma na mailovej adrese: daniel.micik@nitrianskyhlasnik.sk :-)

Televízia Nitrička

Forgot Password