Tekvica Fest v Botanickej záhrade

Slovenská poľnohospodárska univerzita a CVČ Domino pripravili pre návštevníkov jesenný program.

Botanická záhrada Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre v spolupráci c Centrom voľného času Domino organizuje pre návštevníkov podujatie Tekvica Fest. Čoskoro sa nám počasie zhorší, ak si teda chcete užiť možno posledné teplé slnečné lúče a jesennú atmosféru pri vyrezávaní tekvíc, navšítvte Botanickú záhradu SPU.

Tekvica Fest začína v parku Botanickej záhrady 25. októbra o 16.00 hodine.

„Na deti a ich rodičov čaká okrem vyrezávania tekvíc a zaujímavých súťaží aj príjemné posedenie, občerstvenie a teplý čaj na zahriatie,“ informovali organizátori. Pre návštevníkov je pripravený rébus a za jeho vyriešenie aj odmena. Atmosféru jesennej prírody dotvorí lampášikový pochod večernou Botanickou záhradou.

O 16.30 hod. bude v parku záhrady otvorená Knižnica popínavých drevín.

Ide o projekt podporený grantovým programom Mením Moje Mesto. Jeho cieľom je vytvorenie oddychového miesta v parku záhrady výsadbou popínavých drevín a osadením lavičiek pod rozsiahlou pergolou. „Kolekcia popínavých drevín bude najväčšia na Slovensku a bude obsahovať najväčšie zastúpenie rodu Clematis (plamienok). Počas prechádok v parku tak poskytne posedenie pod pergolou príjemný tieň a relax širokej verejnosti,“ uvádza sa v anotácii programu Mením Moje Mesto. Projekt Slovenskej poľnohospodárskej univerzity získal 447 hlasov a 4-tisíc eur.

V Botanickej záhrade SPU nájdete okrem množstva okrasných a úžitkových rastlín či drevín aj minizoo a univerzitné vivárium s korytnačkami, krokodílmi, hadmi, ale aj ježkom africkým a morčatami.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password