Technická fakulta SPU v Nitre otvorila študentskú oddychovú zónu

Technická fakulta SPU v Nitre 6. októbra predstavila študentskú oddychovú zónu. Moderné priestory otvorila rektorka SPU, Klaudia Halászová a Roman Gálik, dekan Technickej univerzity.

Tvorcovia oddychovej zóny avizovali, že priestor bude dotváraný podľa potrieb a požiadaviek študentov, napr. stolom s počítačom či inými pomôckami, ktoré budú študentom nápomocné.

Nová oddychová zóna má aktuálnu kapacitu 25 až 30 ľudí a jej hodnota bola viac ako 4 000 eur.

„Oddychové zóny pre študentov sú bežnou súčasťou moderných univerzít. Poskytujú im relax, pohodlie, resetovanie. S týmto cieľom sme pre našich študentov vytvorili relaxačnú zónu. Bola financovaná z vlastných zdrojov fakulty a sponzorských zdrojov, na tvorbe priestoru sa mali možnosť podieľať aj študenti prostredníctvom študentského parlamentu fakulty,“ informoval Roman Gálik.

Vedenie TU verí, že priestor sa stane obľúbeným miestom pre študentov na trávenie voľného času medzi prednáškami či cvičeniami. 

V novovytvorenej zóne sa nachádza kútik s kuchynskou linkou, stolom a zelenými stoličkami – zelená farba interiéru symbolizuje zelenú univerzitu. Kuchynský kútik disponuje aj ďalším kuchynským vybavením, ako je rýchlovarná kanvica či mikrovlnka. V druhej časti priestoru je zóna so sedačkami v šedej farbe, typickej pre TF, sedacie vaky či regál na knihy. Celkový moderný vzhľad priestoru je dotvorený aj veľkými nástennými hodinami.

„Je to skvelý koncept pre študentov s vkusne nadizajnovaným priestorom, moderným vybavením, pútavými doplnkami,“ ocenila modernú oddychovú zónu pre študentov rektorka Klaudia Halászová.

Zdroj: SPU
Zdroj: SPU

Televízia Nitrička

Forgot Password