Sviatky sa blížia. Tieto termíny potrebujete vedieť

Nielen kuriérske spoločnosti, ale aj Slovenská pošta sú štandardne v čase pred blížiacimi sa sviatkami vyťažené viac, ako obyčajne.

Tento rok môže byť nápor ešte väčší, keďže tu máme situáciu s koronavírusom a stále sa spomína možný lockdown, respektíve obmedzenie mobility pred Vianocami. Pošta eviduje zvýšený záujem o doručenie zásielok na adresu, teda kuriérom. V porovnaní s minulým rokom pošta zaznamenáva nárast o takmer 40 %. „Slovenská pošta príjme denne v predvianočnom období viac ako 1 100 000 zásielok. Podiel na tom má aj nákup tovarov na internete, posielanie darčekov prostredníctvom pošty, ale aj stále pretrvávajúca tradícia Slovákov zasielania vianočných pozdravov,“ vysvetľuje hovorkyňa Sloveskej pošty Iveta Dorčáková.

Upozorňuje teda, že ak chcete, aby bola vaša zásielka doručená pred sviatkami najneskorší termín zaslania balíka je piatok 18. decembra.

V tomto čase pošta prijíma denne viac ako milión listových zásielok a vyše tisíc balíkov. Nenechávajte si teda odosielanie na poslednú chvíľu. Využiť môžete aj sieť 122 BalíkoBOXOV, ktoré sú dostupné 24 hodín 7 dní v týždni.

Pri poslieaní listov 1. triedy odporúčajú najneskorší termín podania v pondelok 21. decembra. Pri balíkoch môžete využiť expresnú zásielku, ktorá príde adresátovi skôr.

Treba pritom myslieť aj na riziko nepriaznivého zimného počasia, ktoré prípadne zásielku zdrží. V prípade zasielania do zahraničia zase myslite na to, že lehoty sa rôznia v závislosti od štátu určenia.

foto ilustračné (zdroj: pixabay.com)

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password