Svetový deň cestovného ruchu

Mesto Nitra v spolupráci s UKF a Nitrianskou organizáciou cestovného ruchu organizuje už po 14-krát podujatie Svetový deň cestovného ruchu. Témou osláv pre tento rok je „Nitra na siedmich pahorkoch“.

Podujatie sa bude konať v dňoch 27. až 30. septembra a vzájomne sa prepája s Dňami európskeho kultúrneho dedičstva a festivalom Divadelná Nitra. 

V piatok 27. septembra sa začne na Svätoplukovom námestí a pešej zóne tvorivými dielničkami pre deti. Záujemcovia si budú môcť roztočiť aj Koleso šťastia. V rámci otváracieho koncertu sprievodného programu Divadelnej Nitry bude predstavená výstava „Nitra na siedmich pahorkoch“ a mobilná aplikácia Nitra na siedmich pahorkoch. Výstave predchádza fotosúťaž, o ktorej sme informovali v našom článku.

Od 27. septembra budú mať nielen návštevníci Nitry možnosť zorientovať sa a získať viac informácií o siedmich pahorkoch prostredníctvom mobilnej aplikácie.

Téma je premietnutá aj do cykloprehliadky, ktorá je pre záujemcov pripravená na sobotu 28. septembra o 13.00 h.  „Spoločne so sprievodcom sa na bicykloch prevezieme po niektorých zo siedmich pahorkov. V sobotu o 14.30 h je pripravené sprevádzanie po Zoborskom kláštore, novinkou tejto sezóny je aj virtuálna prehliadka, ktorá vám prostredníctvom aplikácie priblíži príbytok mnícha a umožní vám preniesť sa v čase. Súčasťou programu sú aj hry, spevy a tance s detským folklórnym súborom Zbežanček,“ informuje hovorca mesta Tomáš Holúbek.

Program pokračuje aj v nedeľu 29. septembra. O 15.00 h je pripravená v rámci Divadelnej Nitry  prehliadka „Aj toto je umenie“ a o 16.15 h sa začne predstavenie pre deti „Sofia z predmestia“.

V rámci osláv bude pondelok 30. septembra od 9.00 hod patriť cestovateľským a odborným prednáškam v študentskom domove UKF v Nitre, na Slančíkovej ulici č. 1.

Predstavia sa vám: Aleš Mlátilík – CEO portálu zlavomat.sk; baristi z In Couple Coffe – rodinná pražiareň z Kamanovej neďaleko Nitry; Cestujem a čo – manželia a cestovatelia Pecho & Lulu zo Žiliny, ktorí spoločne precestovali kus sveta; Zdenka Lipjanska, prevádzkarka Vodného raja Vyhne porozpráva o zážitkoch z praxe; v závere vystúpi barista Patrik alias Patike, ktorý sa rozhodol cestovať stopom, aby získal nové zážitky a dobrodružstvá. Pred ŠD Nitra bude dráždiť chuťové zmysly skvelý foodtruck Hollywood Burger z Trnavy. Vo večerných hodinách sa v Synagóge predstaví Mladé divadlo a na Svätoplukovom námestí Nové divadlo s predstavením „Kúpalisko“.

Počas mesiaca september premáva aj Turistický vláčik, ktorý záujemcov okrem tradičného okruhu mestom odvezie v sobotu a v nedeľu vždy o 10.00 h a 14.00 h zo Svätoplukovho námestia na Zoborský kláštor.  

Som šéfredaktorkou Nitrianskeho hlásnika, ktorý tvorí tím mladých ľudí zaujímajúcich sa o aktuálne dianie a mapujúcich novinky z Nitry a okolia. Sme súčasťou televízie Nitrička, vďaka ktorej podchytávame dianie nielen prostredníctvom online sveta, ale témy ďalej rozvíjame aj v rámci nášho vysielania. Ak máte požiadavku na reportáž, sťažnosti, tipy alebo námety, neváhajte ma kontaktovať na adrese miriama.polakova@nitrianskyhlasnik.sk alebo na telefónnom čísle 0915/595 261

Televízia Nitrička

Forgot Password