Svetový deň cestovného ruchu

Podujatie sa už po pätnásty raz uskutoční vďaka spolupráci radnice s Katedrou manažmentu kultúry a turizmu Filozofickej fakulty UKF v Nitre.

Tento rok sa bude konať v dňoch 25. septembra až 8. októbra a vzájomne sa prepája s Dňami európskeho kultúrneho dedičstva a festivalom Divadelná Nitra.  

V piatok 25. septembra odštartuje podujatie na Svätoplukovom námestí a pešej zóne pred Turistickým informačným centrom, kde si záujemcovia budú môcť roztočiť Koleso šťastia.

Oproti pôvodnému plánu nastáva zmena v sobotnom programe. 26. septembra bol v rámci Dní Európskeho kultúrneho dedičstva naplánovaný na Zoborskom kláštore program „Múry ožívajú“ – ktorý sa však kvôli predpovedi nepriaznivého počasia neuskutoční.

V nedeľu 27.septembra o 15. hodine je možnosť vydať sa na Potulky Nitrou so sprievodcami, ktorí vás prevedú od ARTinu popri Zoborskom jazierku cez Mestský park až k Nitrianskemu hradu (zraz pred penziónom ARTin).

Tip, ako stráviť príjemný jesenný víkend v Nitre, je zahrať si jedinečnú geolokačnú poznávaciu hru, ktorá vás moderným a štýlovým spôsobom prevedie siedmimi pahorkami Nitry. 

Zážitkovou formou navštívite atraktivity mesta, dozviete sa zaujímavosti a novinky o jednotlivých pahorkoch a spoznáte ich príbehy. Hru si môžete zahrať v slovenčine, angličtine ale aj v nitrančine. Stiahnite si aplikáciu a vydajte sa spolu s Corgoníkom za dobrodružstvom.

V rámci osláv bude vo štvrtok 8. októbra od 9. hod patriť online relácii „Turizmus, hotelierstvo a kultúra v časoch Covid-19″.

Som šéfredaktorkou Nitrianskeho hlásnika, ktorý tvorí tím mladých ľudí zaujímajúcich sa o aktuálne dianie a mapujúcich novinky z Nitry a okolia. Sme súčasťou televízie Nitrička, vďaka ktorej podchytávame dianie nielen prostredníctvom online sveta, ale témy ďalej rozvíjame aj v rámci nášho vysielania. Ak máte požiadavku na reportáž, sťažnosti, tipy alebo námety, neváhajte ma kontaktovať na adrese miriama.polakova@nitrianskyhlasnik.sk alebo na telefónnom čísle 0915/595 261

Televízia Nitrička

Forgot Password