Svetelná reklama narúšala nočný život obyvateľov

Situácia sa neopakovala len raz.

Hliadka mestskej polície v Nitre počas minulého týždňa riešila telefonickú sťažnosť od občana, ktorý mal značný problém so svetelnou reklamou umiestnenou vo vnútri územia výstaviska Agrokomplexu. Podľa jeho slov táto reklama intenzívne blikala rovno do ich okien, odľahlej bytovky na Fatranskej ulici.

„Svetelné záblesky v uvádzanej oblasti boli následne vidieť aj na mestskom kamerovom systéme,“ píše mestská polícia na svojej stránke. Po spojení so zamestnancami SBS výstaviska, pracovníkom mestskej polície ohlásili, že veľkoplošný panel, ktorý vyžaruje veľké svetlo je situovaný v pavilóne C. Vypnúť ho však nevedia a ani nemôžu. Mestská polícia zdroj nespozorovala, ale odsúhlasila jeho veľmi veľkú intenzitu, ktorú sledovala celú nočnú zmenu.

Na ďalší deň polícia o situácii informovala zodpovedných zamestnancov výstaviska, ktorí sľúbili, že problém vyriešia.

Celá situácia s celonočným osvecovaním bytov na Fatranskej ulici s veľkoplošnou svetelnou reklamou umiestnenej na výstavisku Agrokomplex, sa odohrala neskôr znovu. Po vyžiadaní si vysvetlenia od kompetentného vedúceho výstaviska sme boli informovaný, že na našu prvotnú výzvu na zjednanie nápravy bezprostredne reagovali, technikmi zadefinovanými časmi vypnutia funkčnosti svetelnej reklamy ešte vo večerných hodinách. Zlyhanie techniky nepredpokladali, avšak pre dnešnú noc reklamu vypnú mechanicky, už vo večerných hodinách,“ uzatvára vyjadrenie mestská polícia. Ďalej policajtov poprosili, aby občanom, ktorým znepríjemnili predchádzajúce noci, za vzniknutú situáciu pretlmočili ich ospravedlnenie.

foto: ilustračné

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: marko.mikulasik@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password