Svätoplukovým námestím budú znieť tóny nástrojov a spevy. Bielo-čierny koncert sa uskutoční už o dva týždne

Počas koncertu vystúpi niekoľko hudobníkov a pre návštevníkov budú pripravené aj interaktívne workshopy. Vstup je voľný.

12. augusta od 18:00 hod. do 21:00 hod. sa na Svätoplukovom námestí v Nitre bude konať podujatie s názvom Bielo-čierny koncert pod nitrianskym nebom, počas ktorého zaznejú viaceré hudobné žánre.

Ak ste si náhodou položili otázku, prečo práve Bielo-čierny koncert, organizátori uviedli dôvod: „Pretože nič nie je čierno-biele. A tiež preto, že celým večerom sa bude niesť zvuk toho azda najkrajšieho hudobného nástroja, klavíra.“

foto: Facebook.com – udalosť Bielo-čierny koncert pod nitrianskym nebom

Svätoplukovým námestím sa tak čoskoro budú rozliehať tóny hudobných nástrojov a spevy. Na koncerte vystúpi klavirista Peter Zbranek spoločne s huslistkou Victoriou Linnen, ďalej zahrá na klavíri a zaspieva Viera Petrovčinová, počuť budete môcť i Kristínu Iris Snopkovú, ktorá za klavírneho sprievodu zaspieva a tešiť sa môžete aj na Ondreja Rosíka, ktorý zahrá na piane. Moderátorom koncertu bude Michal Herceg, ktorý bude viesť aj rozhovor s danými účinkujúcimi. Vstup na Bielo-čierny koncert je voľný.

Chýbať nebudú ani interaktívne workshopy. „Vyskúšate si, ako reagovať pri stretnutí s človekom so zrakovým postihnutím, ako mu (ne)pomôcť správnym sprevádzaním, komunikáciou a mnoho ďalších zaujímavých vecí, ktoré ste vždy chceli vedieť, no hanbili ste sa na ne opýtať,“ prezradili organizátori.

Organizátori žiadajú návštevníkov podujatia, aby dodržiavali pandemické opatrenia RÚVZ v Nitre, ktoré budú v čase konania koncertu platné. „Pri vstupe na podujatie NIE JE potrebné preukazovať sa negatívnym testom či potvrdením o očkovaní alebo o prekonaní COVID-19,“ informujú organizátori.

Usporiadatelia podujatia myslia aj na tých, ktorí sa koncertu nebudú môcť osobne zúčastniť. Bielo-čierny koncert bude dostupný aj online.

titulná foto: ilustračná: pixabay.com

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: marko.mikulasik@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password