SV Guntamatic Ried – FC NITRA

FC Nitra absolvovala prípravný zápas v stredu 29. januára 2020 proti hráčom SV Guntamatic Ried.

Zostava súpera SV Guntamatic Ried: Kreidl – Vojkovic, Boateng, Reifeltshammer, Kerhe – Wießmeier, Nutz, Acquah, Ziegl – Grüll, Gschweidl.

Náhradníci: Daniliuc, Lugonja, Reiner, Jefte, Ammerer, Oduenyi, Seiwald, Grubeck, Kovacec, Takougnadi.

Zostava FC NITRA: Šípoš – Šurnovský, Farkaš, Podhorin, Magda – Bilovský, Javorčić, Chobot, Faško, Šefčík – Ristovski.

Náhradníci: Kuciak – Elexa, Fabiš, Kuliš, Martišiak, Perez, S. Kóša, Vrábel.

Zdroj: FCNitraFB

Prvý polčas rozohrali lepšie hráči z Riedu. „Už v 17′ otváral skóre Marcel Ziegl (1:0) po rohovom kope, ktorý poslal Stefan Nutz. Takmer celá štyridsaťpäť minútovka patrila súperovi, a to neskôr potvrdil Mario Vojković v 41′ po peknej kombinácii (2:0),“ vysvetľuje FC Nitra. V druhom polčase sa Nitrania dokázali herne dotiahnuť na svojho súpera, na výhru to však nestačilo.

„Napokon naše zápasové strelecké trápenie ukončil Milan Ristovski v 65′ zápasu 2:1,“ prezrádza FC Nitra.

Klub vyzdvihol debut 16 ročného Sebastián Kóša – odchovanca nitrianskej akadémie, ktorý podal skvelý výkon. Vedenie ďalej oznamuje, že na hráčoch bola badateľná únava najmä pre tréningové zaťaženie, zápas však splnil podľa ich vyjadrenia svoj účel.

„Mužstvo sa pripravuje tak, aby bolo na sto percent pripravené na 15.02.2020,“ dodáva FC Nitra.

Ďalší prípravný zápas čaká Nitranov 01. 02. 2020 proti hráčom MFK Dukla Banská Bystrica.

V prípade pripomienok alebo námetov na články ma neváhajte kontaktovať na adresu barbora.blaskova@nitrianskyhlasnik.sk