Suseda otravoval hlasnou hudbou so zbraňou za opaskom

Veselo bolo na viacerých nitrianskych uliciach. Policajti sa otočili hneď niekoľkokrát.

Foto ilustračné (zdroj: pixabay.com)

Zdá sa, že rušenie nočného pokoja v Nitre nie je nič výnimočné. Susedské spory musela polícia v predchádzajúcich dňoch riešiť hneď viackrát. V neskorých nočných hodinách to Na Predmostí žilo hlasnou hudbou. Jeden z miestnych obyvateľov stratil trpezlivosť a na operačné stredisko mestskej polície svojho hlasného suseda nahlásil.

Oznamovateľ hliadke po príchode oznámil, že asi hodinou pred ňou sa na nespratného suseda bola pozrieť aj štátna polícia.

„Uviedol, že po ich odchode (po odchode štátnej polície, pozn. red.) sused prišiel za oznamovateľom a mal mu dôrazne vyčítať, že naňho privolal policajtov,“ uvádza nitrianska mestská polícia. Vtedy si oznamovateľ všimol, že sused má vzadu za opaskom nejakú strelnú zbraň. „Uviedol, že sa mu ňou síce priamo nevyhrážal, ani ju nedržal v ruke, ale oznámil, že nadobudol dôvodnú obavu, že by ju mohol aj použiť,“ dodala polícia.

Privolaná mestská hliadka sa teda vybrala priamo za susedom.

Foto ilustračné (zdroj: pixabay.com)

Žiadnu zbraň uňho nevideli, no spýtali sa, či nejakú vlastní. Po krátkej chvíli zistili, že ide o plynovú zbraň, sused ju vytiahol spoza opaska a podal policajtom. „Mestskí policajti pištoľ prezreli a skonštatovali, že ide o plynovú pištoľ značky EKOL striebornej farby, ktorá vyzerala ako replika skutočnej strelnej zbrane. Po vrátení zbrane si ju sused založil späť na pôvodné miesto za chrbtom,“ vysvetľuje polícia, ktorá vec doriešila ako priestupok proti verejnému poriadku v zmysle priestupkového zákona. Priestupca prisľúbil, že sa zdrží rušenia nočného pokoja.

Neskôr sa konflikt mal ešte vyostriť. Údajne prišlo aj k fyzickému napadnutiu suseda.

O priebehu riešenia priestupku mestskí policajti na žiadosť policajného zboru spísali záznam a zbor prípad rieši ako podozrenie zo spáchania trestného činu. Hliadky pár dní predtým zasahovali pri podobnom prípade.

Vtedy bola opäť problémom hlasná hudba vychádzajúca z jedného z bytov. Tentokrát polícia preverovala oznam na Považskej ulici. Po príchode hliadky bolo na mieste pokoj a ticho. Policajti po rozhovore s oznamovateľom a susedom postupovali zmierlivo, postačil im sľub o skončení hlučnej zábavy. „Vlastný prísľub však nájomník bytu nedodržal, pretože o tri hodiny, po jednej hodine po polnoci, sa oznam nespokojných občanov znovu opakoval, v byte mal byť údajne neznesiteľný hluk, buchot, smiech, nadávky a spev,“ opísala mestská polícia.

Na miesto bola preto zase vyslaná hliadka. Teraz už 21-ročný hlučný nájomník neobišiel naprázdno, dostal blokovú pokutu v maximálnej možnej výške.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password