Šurianky vystríhajú obyvateľov a návštevníkov pred stretom s medveďou rodinou

Upozorňuje najmä tých, ktorí svoje voľnočasové aktivity trávia na poľných cestách a v priľahlých hájoch.

foto ilustračné (pixabay.com)

Vzácnych návštevníkov mali nedávno v obci Šurianky neďaleko Nitry. V šurianskom chotári bola videná medvedica s mláďatami. Pravdepodobne ide o zatúlanú rodinu z lesov pohoria Tribeč. „Z tohto dôvodu upozorňujeme všetkých, ktorí trávia voľnočasové aktivity na poľných cestách alebo v priľahlých hájoch, aby uprednostňovali vychádzky v skupinách (odporúča sa nahlas rozprávať), najlepšie na otvorených priestranstvách a aby nevchádzali do priestorov s hustým a vysokým porastom (zarastené medze, lesy a háje, repka, neskôr kukurica,…),“ informuje obec prostredníctvom svojej webstránky.

Veľmi nebezpečné pritom môže byť aj stretnutie medveďa so psom, ktorého máte na vôdzke alebo voľne pusteného.

Obyvatelia by sa za žiadnych okolností nemali k medveďom približovať. Nepredpokladá sa síce, že by sa medvede chceli približovať k obývaným častiam, no obec aj tak upozorňuje občanov, aby v okolí pozemkov nenechávali odpadky a zvyšky jedla.

„Po konzultácii s členmi poľovného združenia, aj s prihliadnutím na legislatívnu ochranu tohto živočícha, bude táto situácia monitorovaná a občania o nej budú informovaní,“ dodala obec.

Televízia Nitrička

Forgot Password