Sumy určené na starostlivosť o zeleň sa zvýšili

Mesto Nitra zvýšilo sumu, ktorú tento rok investuje do zelene. Nové rozpočtové opatrenia už schválili mestskí poslanci na svojom aprílovom rokovaní.

Zastupiteľstvo zvýšilo o 10.000 eur investície do kvetinovej výsadby, celkovo tak na tento účel pôjde 40.000 eur. O 30.000 eur viac pôjde aj na správu a údržbu zelene, na ktorú tak v roku 2021 dá mesto celkovo 830.000 eur.

Podľa slov primátora Mareka Hattasa pôjde v tomto roku na úpravu a údržbu zelených plôch rekordná suma.

Ako pripomenul, mesto okrem toho pripravuje dokumentácie aj na ďalšie projekty. Suma 45.000 eur je určená na prípravu revitalizácie mestských fontán. Ďalších 30.000 eur pôjde na ďalšie zelené projekty. „Tvorba projektových dokumentácií znamená, že Nitra bude pripravená na očakávané výzvy na čerpanie prostriedkov z Európskej únie v oblasti zelenej infraštruktúry,“ doplnil Hattas.

Som šéfredaktorkou Nitrianskeho hlásnika, ktorý tvorí tím mladých ľudí zaujímajúcich sa o aktuálne dianie a mapujúcich novinky z Nitry a okolia. Sme súčasťou televízie Nitrička, vďaka ktorej podchytávame dianie nielen prostredníctvom online sveta, ale témy ďalej rozvíjame aj v rámci nášho vysielania. Ak máte požiadavku na reportáž, sťažnosti, tipy alebo námety, neváhajte ma kontaktovať na adrese miriama.polakova@nitrianskyhlasnik.sk alebo na telefónnom čísle 0915/595 261

Televízia Nitrička

Forgot Password