Študentka UKF splnila limit na majstrovstvá sveta

Halové majstrovstvá Slovenska 2022 v atletike, ktoré sa konali 26. až 27. 2 v bratislavskej hale Elán, priniesli úžasné výkony. Hviezdou podujatia bola študentka UKF

V odbore šport a rekreácia sa predstavila študentka Viktória Forster, ktorá splnila limit na halové majstrovstvá sveta v Belehrade, a to hneď v dvoch disciplínach. V sobotu 26. februára 2022 si časom 7,28 sekúnd zaistila miestenku na HMS, ktoré sa budú konať 18. až 20. 3. , v behu na 60 metrov. V nedeľu limit splnila aj na prekážkovej 60-ke.

19-ročná zverenkyňa Kataríny Adlerovej, bývalej absolventky UKF, sa tak stala druhou slovenskou atlétkou, ktorá sa kvalifikovala na 18. halové majstrovstvá sveta v atletike.

Okrem nej má splnený limit ešte šprintér Ján Volko. „Tušila som, že je to vo mne a v pravý čas to vypáli. Veľmi sa teším, že to vyšlo práve tu na domácom šampionáte,“ prezradila Viktória pre Slovenský atletický zväz po prvých vydarených pretekoch. Počas halovej sezóny 2022 posunula Viktória slovenský rekord do 23 rokov už štyrikrát. „Naplno si užívam túto halovú sezónu. Do každého preteku idem s radosťou a s pocitom užiť si preteky a nabrať nové skúsenosti,“ vyjadrila sa na sociálnej sieti atlétka.

Televízia Nitrička

Forgot Password