Študentka UKF prekonala rekord v behu cez prekážky

Prváčka na pedagogickej fakulte UKF Emma Zapletalová predviedla svoju formu.

Emma Zapletalová (vpravo) na pretekoch v Prahe.
Foto: UKF Nitra

Na nitriarnskej univerzite študuje učiteľstvo telesnej výchovy a ruského jazyka, vo svete športu sa reprezentuje ako čerstvá rekordérka v behu na 400 metrov cez prekážky. Atletická sezóna začala pre mladú športovkyňu spod Zobora sľubne.

Emma Zapletalová zvíťazila v úvodnom kole českej extraligy s časom 57,11. Ide o jej osobný a zároveň nový slovenský rekord do 23 rokov.

Členka klubu ŠK ŠOG Nitra tak 4. júla v Prahe na štadióne Dukly na Juliske stiahla z predchádzajúceho rekordu Michaely Peškovej 35 stotín. Atlétka však na ceste za úspechom musela prekonať mnohé, nie len športové prekážky. Minulý rok ju trápila mononukleóza, potom prišla pandémia. Napriek tomu jej príprava prebehla bez väčších problémov a želaný výsledok sa dostavil. „Z výkonu sa, samozrejme, tešíme. Záverečný predpretekový náročný tréning ukázal, že by mohla atakovať podobný čas, ale prekážky sú nevyspytateľné, takže s prognózami som bol opatrný,“ povedal Emmin tréner Peter Žňava.

Zapletalová sa však kvôli aktuálnej situáciu na veľkých medzinárodných pretekoch neukáže. Naplánovaných má niekoľko domácich štartov.

„Oboch nás mrzí, že tento rok nie je žiadne vrcholné podujatie, ktorého by sa zúčastnila. Čakajú nás hlavne štarty na Slovensku a v českej extralige, kde hosťuje v brnenskom klube AK Olymp,“ doplnil Žňava. Tréner však pre Kanceláriu rektora UKF prezradil, že spolu so svojou zverenkyňou úplne nevylučujú ani účasť na budúcoročnej olympiáde v Tokiu: „Sústredíme sa kľúčovo na aktuálnu sezónu a na budúci rok sú v Bergene ME do 23 rokov, čo bude náš hlavný cieľ. Účasť na olympiáde by bola krásna, to je jasné. O tom, čo s touto výzvou, budeme spolu diskutovať až po skončení tohtoročnej letnej sezóny.“

Ak máte pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: dominika.pucatova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password