Študenti UKF si minútou ticha uctili zavraždeného Juraja a Matúša

Minulotýždňová streľba v bratislavskej Teplárni zasiahla časť verejnosti. Obete vraždy si chceli uctiť aj študenti nitrianskej Univerzity Konštantína Filozofa (UKF).

foto: archív TV Nitrička

Symbolickú minútu ticha zorganizovali študentský časopis Občas Nečas a Študentský parlament UKF. Na pamiatku obetí LGBTI+ komunity sa pred internátom UKF rozhoreli desiatky sviečok. Organizátori tiež prečítali spoločné vyhlásenie.

„Bohužiaľ, ani v školstve táto menšina a ďalšie menšiny stále nenachádzajú podporu, ktorú by potrebovali,“ vyslovil Oliver Remiaš, šéfredaktor časopisu Občas Nečas.

Podľa predsedníčky študentského parlamentu Lucii Spodniakovej sa vražda proste nemala stať a spolu s redakciou časopisu sa budú snažiť o to, aby sa queer komunita cítila v komunite študentov začlenená.

Podľa slov Lucie Spodniakovej je úplne absurdné, aby sa niekto takto zapájal do života iných, ak ho nijak neovplyvňujú a nezasahujú do jeho vlastného života. „Je to úplne nemiestne a toto sa nemôže diať v 21. storočí,“ dodáva predsedníčka študentského parlamentu.

Svoju úlohu hrá aj nastavenie verejnej mienky

„Pravidlá nastavujú politici a pokiaľ kompetentné osoby vidia, že verejná mienka je nastavená nejakým spôsobom, tak podľa toho konajú,“ vraví Oliver Remiaš.

Viac v reportáži Nikolety Kováčovej

Vražda Matúša a Juraja bola prekvalifikovaná na teroristický útok. Parlament včera väčšinou hlasov prijal uznesenie, ktorým tento útok odsúdil. Dnes v parlamente pokračuje rozprava o návrhu partnerského spolužitia, ktoré sa však netýka iba LGBTI+ komunity.

Televízia Nitrička

Forgot Password