Študenti sa budú počas leta vzdelávať aj cestovať

Rakúsko – slovenská letná škola ponúka jazykové kurzy aj výlety za kultúrou a turistikou.

Katedra germanistiky Univerzity Konštantína Filozofa opäť organizuje Rakúsko – slovenskú letnú školu. Medzi 7. a 20. júlom sa na Slovensku stretnú rakúski a slovenskí študenti alebo akademici, aby sa zlepšili v cudzom jazyku a lepšie spoznali slovenskú kultúru a krajinu. Letnej školy sa môže zúčastniť 15 slovenských a 15 rakúskych študentov.

„Počas letnej školy sa účastníci zdokonalia v nemeckom a slovenskom jazyku, spoznajú bližšie dejiny, kultúru a pamätihodnosti Slovenska a dozvedia sa niečo viac o svojom geografickom susedovi. Jazykový kurz je doplnený bohatým a zaujímavým rámcovým programom,“ hovoria organizátori.

Súčasťou letnej školy je jazykový kurz, ktorý bude prebiehať v dvoch skupinách.

Účastníci budú rozdelení podľa úrovne na začiatočníkov alebo mierne pokročilých a pokročilých. Výučba oboch jazykov pozostáva z vyučovacích hodín a zmiešaných konverzačných či diskusných krúžkov.

Okrem vzdelávania účastníkov čaká aj sprievodný program.

Pripravené sú výlety do Banskej Štiavnice, Komárna, Kolárova či Topoľčianok, ale aj výstup na Zobor. Letnej školy sa môže zúčastniť vysokoškolskí študenti rôznych študijných odborov. Vďaka kurzu sa dozvedia viac o kultúre a živote susediaceho štátu a zlepšia svoje jazykové schopnosti.

Foto: ilustračné

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password