Študenti Hotelovej akadémie uspeli v súťaži mladých inovátorov

Ich súpermi boli vysokoškoláci aj ľudia z praxe.

Tím študentov z Hotelovej akadémie, ktorá je súčasťou Spojenej školy v Nitre dosiahol úspech mladých inovátorov Challenge Labs 2021 – Slovakia. Mladí inovátori vymysleli sieť lokálnych výrobcov potravín a gastroprevádzok, pri ktorom využili moderné digitálne technológie a príbeh. Nápad tvorili počas intenzívnych workshopov koncom roka, spolupracovali pri tom s odborníkmi z odvetvia. Počas workshopov sa naučili inovatívne metódy ako je dizajn služieb a dizajnové myslenie.

„Skutočné výzvy agropotravinárskeho priemyslu vyriešili vytvorením a otestovaním prototypu svojho nápadu,“ uvádza Oľga Baláková, zástupkyňa riaditeľa.

Súťaže sa zúčastnilo sedem tímov, jeden zo strednej školy, jeden z vysokej školy a päť z reálnej praxe. Každý mal prideleného mentora priamo z praxe. Vo finále tímy odprezentovali svoje nápady a odpovedali na otázky členov poroty. Súťaž oganizovala spoločnosť Slovak Business Agency pod záštitou Ministerstva hospodárstva SR. Víťazmi sa stali študenti z Nitry.

Hotelovú akadémiu reprezentoval tím žiakov zo IV.A triedy. Mentorom im bol Vincent Andraško, riaditeľ hotela Hviezda Dudince a jeden z prvých absolventov Hotelovej akadémie v Nitre.

foto ilustračná: pixabay.com

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password